استاندار تهران خبر داد

پیشنهاد اعمال محدودیت تردد به استانهای شمالی در تعطیلات پیش رو

پیشنهاد اعمال محدودیت تردد به استانهای شمالی در تعطیلات پیش رو

به گزارش پرسی بلاگ استاندار تهران با تکیه بر این که وضعیت فعلی تهران زرد متمایل به نارنجی است از پیشنهاد ستاد مقابله با کرونای استان تهران به ستاد ملی برای اعمال محدودیت های تردد به استانهای شمالی در تعطیلات پیش رو اطلاع داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان تهران، ضمن قدردانی از همه کسانی که تلاش کردند که بیماری کرونا در استان تهران کنترل شود، اظهار داشت: آنچه که امروز با آن مواجه هستیم این است که از ۱۵ آبان با تشکیل قرارگاه و اجرای مدیریت هوشمند محدودیت ها و همینطور اعمال محدودیت های تردد و پیشگیری از اجتماعات، شرایط خوبی با همت همه دستگاهها و از طرفی اجرای طرح محله ای شهید سلیمانی، برقرار شده است. این در شرایطی است که در تمام کشورهای دنیا روند افزایشی بستری و مرگ را مشاهده می نماییم، اما در کشور ما روند کنترلی محقق شده و البته حفظ آن بسیار مشکل است.
وی ادامه داد: روزانه در شرایطی حدود ۱۲۰ تا ۹۹ فوتی قطعی داشتیم اما امروز و ظرف هفته های اخیر به زیر ۲۰ نفر رسیده است و این اقدامی پرارزش است که پیشانی این اقدامات سربازان نظام سلامت بوده اند و در تحقق آن همه دستگاهها کمک و همکاری کردند.
به قول بندپی، بر مبنای گزارشات درکشور و استان تهران روند رو به افزایش کم کم مشاهده می شود به شکلی که امروز بیشتر از ۶ هزار و سیصد مبتلا شدن و ۹۸ فوتی در کشور داشته ایم. بدین سان اگر پروتکل ها و نظارت ها ساده و عادی تلقی شوند با مشکلات بسیاری مواجه می شویم. پرهیز از نرمال سازی در همه موارد باید مورد توجه قرار گیرد و شعار ستاد درتهران پرهیز از نرمال سازی در همه موارد بوده و نباید بگونه ای عمل نماییم که عقب ماندگی غیر قابل جبران اتفاق بیافتد.
وی تصریح کرد: نباید این مورد را صنفی قلمداد نماییم و فردی تصور کند که اگر برای دستگاه خود مجوزی دریافت کند این یک موفقیت است. بطور قطع این گونه نیست متاسفانه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ده روز گذشته ۷۸ درصد بوده و امروز به ۷۴ و ۹ دهم درصد رسیده است این یعنی شیب مراجعان سرپایی و بستری افزوده می شود.
وی تاکیدکرد: شهرداری تهران مکلف است همانند روزهای اوج بیماری رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهد و از سوار شدن افراد بدون ماسک جلوگیری کند. همینطور در مورد نانوایی ها باید نظارت بر رعایت کامل پروتکل ها اعمال شود. بدون شک جرایم ناقضین قانون یکی از عوامل موفقیت در کاهش آمار بود که با برخوردهای منطقی که گزارشات آن عرضه شده، محقق شده است. هنچنین باید به اتحادیه های نانوایی تذکرات لازم داده شود.
استاندار تهران در مورد برگزاری جشنواره فیلم فجر هم اظهار داشت: اگر با همین وضع موجود پیش برویم ترجیح این است که جشنواره به صورت مجازی برگزار شود، اما در صورت عدم تحقق این مورد باید با حداقل حضور افراد تداوم پیدا کند.
بندپی تصریح کرد: سرعت بخشی به طرح شهید سلیمانی باید مورد توجه قرار گیرد تا اهداف طرح اجرایی شود. شناسایی و رهگیری، قرنطینه و حمایت اجتماعی که شروع شده و خوب پیش رفته باید در ادامه هم مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: ما در ابتدا با ستاد ملی کرونا در مورد رنگ بندی شهرها موافق نبودیم و تهران به علت تراکم جمعیت، شلوغی حمل و نقل عمومی، همیشه باید یک رنگ بالاتر اعلام گردد. بطور قطع هم اکنون تهران آبی نیست و زرد متمایل به نارنجی است. بنابراین پیشنهاد ما به ستاد ملی مقابله با کرونا این است که در ۲۲ بهمن و تعطیلات پیش رو برای پیشگیری از ایجاد مشکل برای استانهای شمالی و در برگشت مسافران برای تهران محدودیت های تردد در این تعطیلات اعمال شود.
وی تصریح کرد: باید تقویت طرح شهید سلیمانی با تدبیر در حوزه منابع مالی و نیروی انسانی با همکاری سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبارات لازم در کل کشور و من جمله استان تهران بگونه ای باشد که این طرح تقویت شود.
استاندار تهران بار دیگر با تکیه بر این که روند پذیرش بیماران نسبت به هفته های گذشته ۶ درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: می طلبد تا اماکنی که فعالیتهای اقتصادی دارند همچون اصناف، نظارت ها بر آنها مورد توجه قرار گیرد. بر مبنای آمار انتشار یافته پلیس نظارت خویش را اعمال می کند، بگونه ای که۲ میلیون و ۲۰۰ هزار جریمه" ۲۰۰ هزار تومانی" و ۵۵۰ هزار جریمه در شهرهای قرمز و نارنجی تابحال صادر شده اما بعضی از نقاط سیستم دوربین در آنها فعال نیست که فرمانداری ها در شهرستانها به کمک شهرداری ها نسبت به نصب دوربین ها اقدام نمودند و این روند ادامه خواهد داشت و از طرفی بعضی از افراد که اجبار فعالیت در شیفت شب را دارند، مستثنی شدند، اما بدون شک اعمال نظارت و جریمه برای افراد متخلف انجام می شود.
وی تصریح کرد: نقاط بحرانی همچون نانوایی ها و پلیس های + ۱۰ و دفاتر پیشخوان که شناسایی شدند مورد توجه نظارتهای ویژه قرار گرفتند و با آنها بر مبنای مصوبات ستاد ملی کرونا برخورد قانونی خواهد شد.
منبع:

1399/11/06
19:57:04
0.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ