اجرای نسل جدید پروژه ها از جنس آرامش و ارتقای كیفیت زندگی

اجرای نسل جدید پروژه ها از جنس آرامش و ارتقای كیفیت زندگی

شهردار تهران اعلام نمود: از این پس نسل جدید پروژه های شهری از جنس ارتقاء کیفیت و آرامش در تهران اجرا می شود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم آغاز عملیات بازآفرینی شارباغ و بهره برداری از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار که با حضور جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور – برگزار شد، اظهار داشت: امروز دو پروژه عظیم در مناطق جنوبی تهران تعیین تکلیف می شود بگونه ای که یک پروژه یعنی بزرگراه نجفی رستگار افتتاح و کلنگ آغاز عملیات شارباغ هم به زمین خواهد خورد.
وی با بیان اینکه برای بزرگراه نجفی رستگار که حدود ۴.۷ کیلومتر است ۳۰۷ میلیارد تومان به صورت مستقیم هزینه کردیم و ۴۹۰ میلیارد تومان هم بابت تملک املاک صرف شده است، اظهار نمود: تلاش می نماییم در مناطق جنوبی تهران کمتر از ماده ۹ استفاده نماییم مگر آنکه دیگر چاره ای نداشته باشیم.
شهردار تهران با بیان اینکه ۲۱ میلیارد تومان هزینه صرف جابه جایی تاسیسات زیربنایی در پروژه نجفی رستگار شده است، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این مسیر بخش زیادی از ترافیک کمربند جنوبی تهران حل خواهد شد و بار ترافیکی بزرگراه بسیج و میدان افسریه کاهش خواهد یافت.
وی درباره عدم افتتاح لاین جنوبی این بزرگراه هم اظهار نمود: هر دو لاین شمالی و جنوبی افتتاح شده است اما هنوز مسیرهای کندرو فعال نیست.

حناچی در مورد پروژه شارباغ هم با بیان اینکه وجه تسمیه شارباغ شهر باغ می شود، اظهار نمود: فعالیت راه آهن در منطقه ۱۷ و ۱۸ و عبور دائم قطار باعث نارضایتی مردم شده بود بگونه ای که همواره اهالی این مناطق از صدا و ترافیک راه آهن گلایه داشتند و در اواسط دهه ۸۰ با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان قرار شد که لاین رفت و برگشت راه آهن به زیر زمین برود و همینطور دو خط مسیر مترو هم ایجاد که امکان اتصال مترو به مناطق ۱۷ و ۱۸ فراهم گردید، با توافقی که با مدیرعامل مترو شده امیدوار هستیم که بتوانیم از این ظرفیت استفاده نماییم و ما هم در شهرداری بتوانیم به تعهدات مان عمل نماییم.
ایشان در ادامه با بیان اینکه بیشتر از ۱۳۰ شرکت در فراخوان بین المللی طراحی شارباغ شرکت کردند که نهایتا یک شرکت ایرانی برنده شد، اظهار نمود: تلاش می شود از این به بعد در پروژه های تهران از خرد جمعی و نظر مشاوران بیشتر استفاده گردد و بعنوان یک سیاست عمومی دنبال خواهد شد.
شهردار تهران با بیان اینکه مطمئن هستم این هشت کیلومتر شارباغ تأثیر زیادی بر روی محلات مجاور می گذارد که جزو صالحات باقیات به حساب می آید، اظهار نمود: در شهر تهران انتشار کرونا و تأثیر تحریم ها سبب کاهش درآمد و افزایش هزینه ها شده که شرایط را برای ما سخت کرد اما حدودا تمام پروژه هایی که از قبل آغاز شد به اتمام رسید و از این پس نسل جدید پروژه ها که از جنس افزایش کیفیت زیندگی و بازگشت آرامش به محدوده های مسکونی است را بیشتر خواهیم دید.
وی با بیان اینکه احترام به محیط زیست و فضای سبز را در دستور کار قرار می دهیم، اظهار داشت: از نیمه سال ۱۳۹۶ تابحال حدود ۱۷ پارک در تهران به بهره برداری رسیده که مساحت این بوستان ها از دو هکتار تا ۶۰۰ متر بوده و چندین بوستان جدید هم با اولویت مناطقی که دارای سرانه کم فضای سبز دارند همچون مناطق ۱۳، هفت تا ۱۰ در دست بهره برداری است.
حناچی با بیان اینکه با همکاری شورای شهر در نظر داریم که تهران را ارزان تر و بهینه تر اداره نماییم، اظهار داشت: یکی از این راه ها سرمایه گذاری بر روی سرمایه های فعلی شهر است. مثل رود دره اوین که بزودی اقدامات آن شروع می شود.
شهردار تهران با بیان اینکه ما در این دوره مدیریت شهری کاملا منطبق بر طرح تفصیلی پیش می رویم، اظهار نمود: معتقدیم که می توان هرچند سخت، شهر را بر روی ریل قانون اداره کرد. هرچند می توانستیم مسیر گذشته را هم ادامه دهیم، اما دیگر تهران برای سکونت مناسب نبود.
وی با اشاره به اینکه دو عارضه آلودگی هوا و ترافیک کلانشهرها را تهدید می کند، خاطرنشان کرد: وضعیت امروز هوا نشان داده است که یکی از موارد آلاینده هوا از مسیر خود خارج شده و این سکون سبب تشدید آلاینده ها شده است هرچند که می دانیم دولت در اصلاح سوخت تمهیدات لازم را انجام داده است اما آلاینده ها از مرزبندی و تقسیمات کشوری پیروی نمی کند و درست است که در تهران سوخت استاندارد داریم، اما اگر در اطراف تهران سوخت استاندارد نباشد آلاینده ها به سمت تهران هم می آیند و خواهان حل این مشکلات هستیم.
حناچی افزود: توسعه خودروی برقی، موتور و اتوبوس باید در دستور کار قرار گیرد و دولت از آنها حمایت کند چون که راه ما در آینده به آنها ختم می شود.1399/10/20
14:17:41
0.0 / 5
1186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ