رییس سازمان بهزیستی:

یارانه مراكز توانبخشی معلولان و سالمندان پرداخت گردید

یارانه مراكز توانبخشی معلولان و سالمندان پرداخت گردید

پرسی بلاگ: رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام نمود که یارانه مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و بیماران روانی مزمن و مراکز توانبخشی روزانه افراد دارای معلولیت در دیماه با تعرفه مصوب جدید هئیت وزیران پرداخت گردید.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در مورد افزایش یارانه مراکز بیان نمود: یارانه مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و بیماران روانی مزمن و مراکز توانبخشی روزانه افراد دارای معلولیت در دیماه با تعرفه مصوب جدید هئیت وزیران پرداخت گردید.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور جهت نگهداری از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن در مراکز شبانه روزی و همینطور اقدامات توانبخشی و حمایتی و توانمندساز برای این افراد در مراکز روزانه توانبخشی و کارگاه های تولیدی و حمایتی برای مددجویان به خیریه هایی که این مراکز را اداره می کنند به صورت ماهانه یارانه پرداخت می کند.
به قول قبادی دانا، در دیماه سال 97، 39 هزار نفر در مراکز شبانه روزی معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن تحت پوشش دریافت یارانه ماهانه از سازمان بهزیستی بودند و مقرر شد که به ازای هر نفر 640 هزار تومان دریافت نمایند که این مبالغ توسط سازمان بهزیستی کشور به استان ها و از استانها به شهرها عرضه می شد و این مبالغ در بهزیستی شهرها به مراکز خیریه ای که از معلولان و سالمندان نگهداری می کردند پرداخت می شد.
بنابر اظهارات وی، بعد از گذشت 2 سال، امروز در دیماه سال 99 این جمعیت تحت پوشش از 39 هزار نفر به 47 هزار نفر افزایش یافته است و مبلغ پرداختی به صورت الکترونیکی بر روی کارت بانکی خیریه هایی که از معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری می کنند واریز می شود. مبلغ به ازای هر نفر از 640 هزار تومان به یک میلیون و 110 هزار تومان (هر نفر در هر ماه) رسیده است که در ایام گذشته به حساب مراکز خیریه واریز شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این مبلغ برای سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن که سرپرست موثر ندارند یک میلیون و 335 هزار تومان شده است.
وی ضمن اشاره به پرداخت یارانه برای معلولانی که در مراکز توانبخشی روزانه تحت حمایت هستند، بیان نمود: تعداد این افراد که تحت پوشش یارانه سازمان بهزیستی بودند، در دیماه سال 97، 38 هزار نفر بود که این تعداد در دیماه 99 به 48 هزار نفر رسیده است. مبلغی که در دیماه سال 97 به ازای هر نفر در ماه پرداخت می شد 435 هزار تومان بود که در دیماه به 753 هزار تومان رسیده است و بر روی کارت بانکی مراکز توانبخشی روزانه در ایام گذشته شارژ شده است.
قبادی دانا اظهار داشت: البته هزینه تمام شده مراکز نگهداری شبانه روزی و روزانه بیشتر از این مبالغ است و مجبور هستند که بخش دیگری از هزینه ها را از خانواده های این افراد و یا از خیرین دیگر تأمین کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار نمود: ازاین رو از مجلس شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق تقاضا داریم جهت افزایش بودجه سازمان بهزیستی اقدام نمایند. در شرایطی که بودجه سازمان بهزیستی تنها 25 درصد افزوده شده باشد، این امکان وجود نخواهد داشت که ما بتوانیم مبالغ را افزایش دهیم و به قیمت تمام شده نزدیک نماییم، ازاین رو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با شعار پشتیبانی از محرومین، مستضعفین و اقشار ضعیف جامعه در مجلس حضور دارند می خواهیم که همچون گذشته حمایت های خویش را از سازمان بهزیستی و جامعه هدف دریغ نکنند.
منبع:

1399/10/19
22:56:35
0.0 / 5
1172
تگهای خبر: الكترونیكی , تولید , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ