با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی؛

وبینار ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید

وبینار ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید

پرسی بلاگ: وبینار بین المللی ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید فردا دوشنبه 15 دی در فضای مجازی انجام می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، وبینار بین المللی «ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید» فردا دوشنبه ۱۵ دی توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه به صورت مجازی انجام می شود.
با پیشرفت شگرف علوم طبیعی در دو قرن اخیر جریان های الحادی تمرکز خودرا از بحث های فلسفی و عقلی به سمت موضوعات علمی سوق داده اند و مبانی خودرا بر علومی از قبیل فیزیک کوانتوم، زیست شناسی فرگشتی، علوم شناختی و عصب شناسی استوار نموده اند. از آنجائیکه علم ماهیتی جذاب و فریبنده دارد این جریان ها خصوصاً در سه دهه اخیر جان تازه ای گرفته اند و طرفداران بسیاری را خصوصاً در قشر نخبه و تحصیل کرده پیدا کرده اند، البته به موازات تقویت شدن این جریان ها در جبهه الحاد، اردوگاه خداباوران نیز در کنار رویکرد فلسفی در مقابله با جریان های الحادی، رویکرد علمی را نیز در دستور کار خویش قرار داده و به حق در این حوزه نیز موفق بوده است.
«مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه» که رسالت اصلی خود دفاع از حدود و ثغور عقیدتی خداباوران می داند، در صدد اجرای برنامه ی منسجم و قوی در مبارزه با جریان الحاد نو می باشد.
این مرکز با الهام گرفتن از آیه کریمه ی «قل تعالوا الی کلمة سواء… الآیه» یکی از قدم های مناسب در زمینه مواجهه علمی و متقن با جریان الحاد نو را هم اندیشی وهم افزایی در بین ادیان ابراهیمی می داند.
در همین راستا نخستین وبینار بین المللی «ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید، علوم طبیعی و آینده الحاد نو» را با قرائت پیام آیت الله مکارم شیرازی و شرکت دانشمندان سرشناس در زمینه الحاد نو جهان از جهان اسلام و مسیحیت، با یاد و گرامیداشت مقام علمی مرحوم آیت الله مصباح یزدی ۱۵ دی ماه به صورت مجازی انجام می شود.
سخنرانان این وبینار عبارتند از:
مهدی گلشنی استاد تمام دانشگاه صنعتی شریف
موضوع: علم و دین در پرتوی جهان بینی توحیدی
مایکل بیهی استاد تمام دانشگاه لیهای آمریکا
موضوع: جریان طراحی هوشمند و چالش های این جریان برای الحاد نو
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل ساجدی استاد تمام مؤسسه امام خمینی (ره)
موضوع: دین و اخلاق با نگاهی به الحاد مدرن
رابین کالینز استاد تمام دانشگاه مسایاکالج آمریکا
موضوع: فیزیک مدرن و آینده الحاد و خداباوری
یوسف دانشور استادیار مؤسسه امام خمینی (ره)
موضوع: طبیعیت گراییِ غیر موجهِ علمی وبینار بین المللی «ادیان ابراهیمی و مواجهه با الحاد جدید، علوم طبیعی و آینده ی الحاد نو» با دبیری علمی حجت الاسلام قاسم محمدی عصر دوشنبه ۱۵ دی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به صورت مجازی از درگاه های https: //www.andisheqom.com/، http: //aparat.com/pasokhtv و http: //instagram.com/pasokhtv به صورت زنده پخش می شود.


منبع:

1399/10/14
19:19:28
0.0 / 5
1188
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ