اعلام برنامه های بزرگداشت سردار سلیمانی در دانشگاه تهران

اعلام برنامه های بزرگداشت سردار سلیمانی در دانشگاه تهران

برنامه های ستاد بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه تهران اعلام گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با همراهی ستاد بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه تهران مجموعه برنامه هایی را به صورت حضوری و مجازی برای دانشجویان و دیگر علاقه مندان این شهید وارسته در اولین سالگرد شهادتشان در نظر گرفته است که با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان های دانشگاهی و کشوری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران اجرا می شود.
«جمال رحیمیان» با بیان این خبر اضافه کرد: در جهت برنامه ریزی های انجام شده مسابقه مجازی دانشجویی از وصیت نامه سردار سلیمانی با عنوان «به وقت حاج قاسم» در سایت bookRC.ir برای عموم در حال برگزاری است که به ۳۰ برگزیده جوائزی اهدا می شود.
وی ضمن اشاره به اجرای برنامه نظرسنجی معرفت شناختی دانشجویان نسبت به شخصیت سردار سلیمانی بعنوان دومین برنامه منظور شده در این ایام اظهار داشت: این نظرسنجی در فضای مجازی و سایت bookRC.ir و از دانشجویان دانشگاه تهران با همکاری اساتید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و جهاد دانشگاهی انجام می شود.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران سومین برنامه در نظر گرفته شده را برگزاری نمایشگاه عکس با محوریت سردار سلیمانی دانست و اظهار داشت: این نمایشگاه از ۹ تا ۲۰ دیماه در خیابان انقلاب حدفاصل خیابان قدس تا ۱۶ آذر با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی برای عموم و دانشگاهیان برپا می شود.
رحیمیان ضمن اشاره به اجرای تئاتر خیابانی در محل سر در دانشگاه و کوی دانشگاه در ۱۶ دیماه اضافه کرد: مخاطب این برنامه فرهنگی عموم و دانشگاهیان هستند.
وی در ادامه توضیح داد: گذر هنری «حماسه سردار» و اجرای زنده آثار هنری از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اجرا می شود و آثار هنری دانشجویان در خیابان انقلاب حد فاصل خیابان قدس تا سردر دانشگاه در معرض دید عموم به معرض نمایش گذاشته می شوند و مدیران ارشد دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی از میهمانان ویژه این برنامه خواهند بود.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران اجرای مناظره لایو با مبحث مقاومت یا سازش را دیگر برنامه های مناسبتی برشمرد و اضافه کرد: این مناظره با حضور دکتر «صادق زیبا کلام» و دکتر «شریعتمداری» و سایر اساتید دانشگاهی در ۱۲ دیماه ساعت ۱۴ در فضای مجازی برای عموم و جامعه دانشگاهی به صورت زنده پخش می شود.
رحیمیان هم چنین تصریح کرد: مقرر شده تا پوستر ویژه سردار سلیمانی طراحی و بر روی تخته شاسی هایی نصب و به مدیران ارشد کشوری و لشگری و دانشگاهی اهدا شود.
وی فضاسازی دانشگاه و پردیس های دانشگاه از راه نصب بیلبورد را از دیگر برنامه های این ایام دانست و اظهار داشت: این فضاسازی از ۹ دیماه به مدت ۱۰ روز در خیابان های اطراف دانشگاه و پردیس های دانشگاه تهران و کوی دانشگاه انجام می شود و بیلبوردها در معرض دید عموم و دانشگاهیان قرار می گیرند.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران افزود: هم چنین در ۱۳ دیماه نمایشگاه کتاب با محوریت شخصیت سردار سلیمانی از کتب انتشار یافته توسط انتشارات مختلف در محل سردر دانشگاه تهران برای عموم و جامعه دانشگاهی برپا و برای علاقه مندان این کتب جهت خرید تخفیفی در نظر گرفته می شود.
رحیمیان خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های مجازی در این ایام برگزاری جشنواره شعر و داستان با عنوان «سلام مقاومت» در سطح ملی برای دانشجویان سراسر کشور است که با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد.
وی خاطرنشان کرد: چاپ نشانه (لوگ) سردار سلیمانی در پشت جلد کتاب های علوم انسانی انتشار یافته توسط جهاد دانشگاهی تهران از دی تا اسفند ۹۹ از دیگر برنامه هایی است که برای اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در نظر گرفته شده است.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران تصریح کرد: از جانب ستاد سالگرد مراسم رسمی اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در روز شنبه ۱۳ دیماه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه تهران برگزار می گردد که مسؤلان ستاد اطلاع رسانی آنرا انجام خواهند داد.


منبع:

1399/10/10
18:40:48
0.0 / 5
1219
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ