توسط انتشارات سروش؛

كتاب شناخت عوامل نمایش چاپ پانزدهمی شد

كتاب شناخت عوامل نمایش چاپ پانزدهمی شد

پرسی بلاگ: كتاب شناخت عوامل نمایش نوشته ابراهیم مكی توسط انتشارات سروش به چاپ پانزدهم رسید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «شناخت عوامل نمایش» نوشته ابراهیم مکی اخیرا توسط انتشارات سروش به چاپ پانزدهم رسیده است. چاپ چهاردهم این کتاب آبان ماه سال ۹۸ به بازار نشر ارائه شد.
این کتاب درسنامه ای است که می توان گفت کالبدشناسی یک اثر دراماتیک است. نمایشنامه هایی که مقرر است روی صحنه بروند چه عوامل و عناصری دارند؟ ابراهیم مکّی پاسخ این پرسش را در چهار فصل کلّی ارائه کرده است: اشخاص و کاراکترهای بازی (از بحث نامگذاری اشخاص تا سیاهی لشگر در نمایش)؛ حرکت (از اعمال دراماتیک فنی تا زمان لازم برای انجام دادن حرکت ها و شروع نمایش با حرکت)؛ مکالمه (از ماهیّت مکالمه و نیروهای چهارگانه زبان تا تقسیم مکالمه بین اشخاص بازی و آخرین گفتار شخص بازی پیش از ترک صحنه) و ساختار نمایشی یا عناصر کیفی نمایش (صحنه، تعریف، هماهنگی، آشفتگی، کشمکش، پیچیدگی، بحران، تعلیق، فاجعه و نتیجه یا فرود.)
هر متن نمایشی متّکی بر تکنیک و معنا توأمان است و مکّی در این کتاب، همه جا این نکته را رعایت کرده است. پشتوانة تألیف این اثر سال ها تدریس همین بحث در دانشکده صدا وسیماست.
چاپ پانزدهم این کتاب با ۲۴۷، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/07/12
13:52:10
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ