روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد منتشر كرد؛

پیام مدیركل چاپ و نشر برای روز ملی صنعت چاپ

پیام مدیركل چاپ و نشر برای روز ملی صنعت چاپ

پرسی بلاگ: مهرزاد دانش با صدور پیامی فرارسیدن 11 شهریور (روزملی صنعت چاپ) را به دست اندركاران و فعالان این حوزه تبریك گفت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، مهرزاد دانش، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت چاپ، پیامی به شرح زیر منتشر کرد:
«یازدهم شهریور، روز ملی صنعت چاپ، یادمانی خجسته برای این دستاورد مهم بشری است. کالاهای چاپی، در لحظه لحظه و گوشه گوشه زندگی اقشار مختلف مردم در هر جای جهان، حضور و تأثیری مستمر دارند و به همین دلیل، حامل وجوه مختلف اجتماعی هستند و سویه های متنوع صنعتی، فرهنگی، هنری، علمی، رسانه ای، بازرگانی، امنیتی، و اقتصادی قابل توجهی به خود اختصاص داده اند. کمتر پدیده بشری است که همچون چاپ و محصولاتش، در عرصه های جزئی و کلان بروز داشته باشد.
کتاب، نوشت افزار، آثار هنری طراحی و گرافیکی، اعلان های تبلیغی، اوراق بهادار، بسته بندی وسایل منزل و دارو و مواد بهداشتی و اسباب بازی و مواد غذایی و ابزار فنی، و بسیاری دیگر از جنبه های پردسترس روزمره معیشت مردمان، مصداق هایی پرشمار از اهمیت چاپ به شمار می آیند که در عین حال، حامل گنجینه های تمدنی و ملی ای همچون زبان رسمی و بومی نیز هستند و همین، ارج و قدر آنرا دوچندان می سازد.
این شایستگی ذاتی، بایستگی هایی را در حوزه توجه و اقدام نیز می طلبد. تلاطم های اقتصادی، تحمیل تحریم، و بلای کرونا، بااینکه تأثیر خاص خودرا بر کم و کیف فضای چاپ کشور گذاشته است و خصوصاً در تامین مواد اولیه، فعالان این عرصه را گرفتار تنگناهایی کرده است، اما بنا بر پشتکار و عشق دست اندرکاران چاپ، پویایی روند آن همچنان جاری است و همین غیرت ملی اهالی چاپ، اقتضا می کند تا مراجع اقتصادی، صنعتی و قانونی با توجه بیش تر به این حوزه گرانقدر در زمینه های مختلف فنی، مواد اولیه، تسهیلات صنفی و صنعتی، به روزرسانی قوانین نامتناسب با اقتضائات منطقی معاصر و گشایش های مالی و مالیاتی، مانع از رکود و فرسودگی در این حوزه شوند.
این جانب ضمن تبریک روز ملی صنعت چاپ به همه فعالان صنفی و صنعتی عرصه بزرگ چاپ و زمینه های وابسته اش، آرزومندم این گستره با رفع محدودیت های مورد اشاره، به منزلت واقعی خود بازگردد و رونق و شکوه و نشاطی درخور همراهش باشد.»


منبع:

1399/06/11
09:59:29
5.0 / 5
2086
تگهای خبر: آثار , اجتماعی , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ