ارتباط مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به كووید-19

ارتباط مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به كووید-19

به گزارش پرسی بلاگ نتایج یك تحقیق جدید نشان میدهد: مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ ارتباط دارد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، نتایج به دست آمده در این بررسی جدید حاکی از آن است: مصرف سیگار الکترونیکی حداقل در نوجوانان و جوانان با افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ مرتبط می باشد.

در این بررسی محققان به مطالعه روی بیشتر از ۴۳۰۰ نوجوان و جوان آمریکایی ۱۳ تا ۲۴ سال پرداختند. این افراد به پرسش هایی در مورد عادت به مصرف سیگار و سیگار الکترونیکی و مشاهده علایم بیماری کووید-۱۹ پاسخ دادند.

در میان افرادی که تست تشخیصی کووید-۱۹ انجام داده بودند مشخص شد مصرف سیگار الکترونیکی با افزایش پنج برابری احتمال مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ همراه می باشد همینطور افرادی که هم به مصرف سیگار الکترونیکی و هم سیگارهای معمولی اعتیاد داشتند هفت برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ بوده اند.

محققان اظهارکردند: جوانان تصور می کنند که به علت جوان بودن به کروناویروس آلوده نمی شوند یا علائمی از بیماری کووید-۱۹ را تجربه نمی کنند اما نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که عادت به استعمال سیگارهای معمولی و الکترونیکی دارند با خطر فزاینده مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ مواجهند.

محققان از چرایی ارتباط میان مصرف سیگار و افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ اطلاعی ندارند اما به قول آنان چندین فرضیه در این رابطه مطرح است. مصرف سیگارهای معمولی و الکترونیکی به ریه ها صدمه می زند و سیستم ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد و امکان دارد فرد را در معرض کروناویروس و مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ قرار دهد.

به گزارش پرسی بلاگ به نقل از لایوساینس، همینطور به قول محققان رفتارهایی از قبیل تماس دست ها با صورت و دهان هنگام مصرف سیگار می تواند احتمال خطر مبتلا شدن به کووید-۱۹ را افزایش دهد.

منبع:

1399/05/23
12:00:27
5.0 / 5
2203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ