روند طولانی بهبودی از كرونا در بعضی مبتلایان جوان

روند طولانی بهبودی از كرونا در بعضی مبتلایان جوان

به گزارش پرسی بلاگ نتایج یك بررسی نشان داده است كه علایم بیماری كووید-۱۹ در یك چهارم از جوانان مبتلا به این بیماری تا چند هفته باقی میماند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، جوانان مبتلا به بیماری کووید-۱۹ نباید انتظار داشته باشند که بعد از مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ به سرعت به زندگی عادی خود بازگردند.
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است حدود یک چهارم از جوانان مبتلا به این بیماری حتی با وجود عدم مبتلا شدن به بیماری های زمینه ای بعد از گذشت چند هفته همچنان علایم کووید ۱۹ را دارند.
گزارش انتشار یافته توسط مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در آمریکا از آن حکایت می کند که روند بهبود بیماری کووید-۱۹ می تواند طولانی مدت باشد.
همینطور امکان دارد جوانان مبتلا به این بیماری با وجود عدم مبتلا شدن به دیگر بیماری های زمینه ای برای مدت زمان طولانی از زندگی عادی و طبیعی محروم شوند.
باآنکه در خیلی از مطالعات، تمرکز اصلی بر بیماران بستری در بیمارستان ها بوده اما محققان به دنبال آن هستند تا مشخص شود روند بهبود بیماری کووید-۱۹ در بیمارانی با علایم خفیف که در بیمارستان بستری نشده اند چگونه است.
در این بررسی محققان به ارزیابی اطلاعات نزدیک به ۳۰۰ جوان ۱۸ ساله و بالاتر در ۱۳ ایالت آمریکا که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اما در بیمارستان بستری نشدند پرداختند.
این بیماران برای مدت دو تا سه هفته بعد از انجام تست تشخیص کرونا تحت کنترل قرار داشتند. در مجموع، حدود دو سوم از تمامی این افراد در مدت یک هفته به وضعیت عادی سلامت خود بازگشتند اما ۳۵ درصد دیگر در مدت ۱۴ تا ۲۱ روز بعد از انجام تست به وضعیت عادی بازنگشتند.
محققان مشاهده نمودند در حدود یک چهارم از جوانان ۱۸ تا ۳۴ ساله با گذشت دو تا سه هفته روند بهبودی ادامه داشت و این درحالیست که در افراد ۳۵ تا ۴۹ سال و افراد ۵۰ سال به بالا این رقم به ترتیب یک سوم و یک دوم بوده است.
به گزارش لایوساینس، حتی در جوانان سالم که به بیماری زمینه ای مبتلا نبودند حدود یک پنجم در مدت دو تا سه هفته همچنان بهبودی کامل پیدا نکرده اند.1399/05/04
14:05:50
5.0 / 5
2312
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ