در نشست گردشگری در عصر كرونا مطرح شد

ضرر اقتصادی به صنعت توریسم

ضرر اقتصادی به صنعت توریسم

عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی با اشاره به اینكه انتشار كرونا بیشتر از هر فعالیتی گردشگری را تحت تاثیر قرارداد، ضررهای اقتصادی به گردشگری را بالا دانست ومهم ترین راهكار را حمایت دولت عنوان نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، ناصر رضایی رئیس گروه گردشگری و میراث طبیعی پژوهشگاه، این مطلب را در نشست «گردشگری در عصر کرونا» مطرح و به تأثیراتی که کرونا بر صنعت توریسم داشته پرداخت و خاطرنشان کرد: شیوع کرونا بیشتر از هر فعالیتی گردشگری را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ صنعتی که با رشد فزاینده سال های متمادی بالاترین نرخ را به خود اختصاص داده بود.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: با این وجود دو اتفاق می تواند و حتما گردشگری را به روزهای اوج خود بازخواهد گرداند و حتی با یک انفجار عظیم مواجه خواهد کرد؛ بنابراین خیلی از کشورها در صدد هستند با برنامه ریزی به مدیریت بحران پیش آمده پرداخته و خویش را برای شرایط پساکرونا آماده کنند.
رضایی این دو اتفاق را کشف واکسن کرونا و یا محو خودبه خودی آن مانند آنفلوانزای اسپانیایی دانست که در زمان خود سبب مرگ و میر عده زیادی از انسان ها شد.
رئیس گروه گردشگری و میراث طبیعی پژوهشگاه، ضررهای اقتصادی به صنعت توریسم را بسیار بالا دانست و مهم ترین راهکار، را حمایت های دولتی عنوان نمود و اظهار داشت: در دوره پساکرونا احتمالاً تورهای گردشگری، کوچک تر، کم تعدادتر و خانوادگی تر می شوند، تمایل به دیدن جاذبه های عمومی و پرتجمع کاسته می شود و گردشگران ترجیح می دهند به مکان های جذاب کمتر دیده شده و خلوت تر سفر کنند.
مجید گلپایگانی پژوهشگر حوزه گردشگری هم در ادامه نشست به بیان ضررهای اقتصادی ناشی از کرونا در صنعت توریسم پرداخت و تصریح کرد: در دوره شیوع به دلیل ملاحظات بین المللی، کاهش شدید سفرهای برون مرزی را به علت ترس از انتشار کرونا و ابتلاء به آن خواهیم داشت.
او اضافه کرد: همینطور به علت کاهش درآمدهای خانواده در اثر کسادی عرضه و تقاضا در کسب و کارهای گردشگری کاهش سفرهای خارجی را خواهیم داشت.
وی راهکارهای بهبود وضعیت گردشگری را مدیریت بحران و کاهش اثرات بیماری توسط دولت دانست چون که بدون این مورد گردشگری بدون رونق خواهد بود.
این پژوهشگر، پشتیبانی از کارگران مستقل چون کارکنان حوزه گردشگری و افرادی که در حوزه خدمات این صنعت هستند، توسط دولت را از راهکارهای دیگر احیا صنعت توریسم دانست.
گلپایگانی طرح ضربتی برای احیا صنعت توریسم همزمان با رفع محدودیت های ترددی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، را حذف موانع و آسان سازی فرآیندها برای کسب و کارهای گردشگری بخصوص کسب و کارهای نوپا و فن آورانه با هزینه های کم و بازدهی زود هنگام دانست.


منبع:

1399/04/22
23:06:37
5.0 / 5
2784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ