ضرورت خواندن كتاب مفرح در دوران كرونا

فینالیست های بهترین كتاب طنز انگلیسی زبان سال عرضه شدند

فینالیست های بهترین كتاب طنز انگلیسی زبان سال عرضه شدند

پرسی بلاگ: جایزه ادبی پی جی وودهاوس كه برای انتخاب بهترین آثار كمیك و طنز سال اهدا می شود، ۶ فینالیست رقابت ۲۰۲۰ را معرفی نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از بوک سلر، پی جی وودهاس که به عقیده بسیاری عنوان بزرگ ترین نویسنده طنز انگلیسی زبان در قرن بیستم شناخته می شود، با شخصیت هایی که خلق کرده و با گفتار آنها در زبان و متدولوژی انگلیسی جای خاصی دارد.
جامعه ادبی بریتانیا با اهدای جایزه ای به نام وی از بخش طنز داستان سرایی تجلیل می شود و این تنها جایزه ای است که به نوشته های طنز در بریتانیا تعلق می گیرد.
اعضای هیات داوران این رقابت سال جاری با برگزاری یک نهار آنلاین مفرح، اسامی نامزدهای خویش را اعلام نمودند.
این جایزه سال جاری از میان ۶۹ اثر که همه آنها بین یکم ژوئن سال پیش تا ۳۱ ماه می سال جاری انتشار یافته اند، نامزدهای خویش را انتخاب کردند.
این جایزه که سال جاری بیستمین سال خویش را برگزار می نماید به برنده یک مجموعه متشکل از ۵۲ جلد از آثار وودهاوس را اهدا می کند.
سال پیش نینا استایب برای «دلایل سرخوش بودن» از انتشارات پنگوئن این جایزه را از آن خود کرد.
در میان فینالیست های سال جاری برای اولین بار یک رمان گرافیکی جای گرفته و هانا روتچایلد هم برای بار دوم به میان فینالیست های این جایزه راه یافته است.
نام برنده ۲۴ ژوئن اعلام می شود.
فینالیست ها عبارتند از:
«پوسته» نوشته متیو دولی از پنگوئن رندوم هاوس
«احمق» نوشته اویسین فاگان از انتشارات هچت
«قوانین ملاقات» نوشته جسیکا فرانسیس کین از انتشارات گرانتا
«آب و هوا» نوسته جنی اوفیل از انتشارات گرانتا
«٪۴۶ بهتر از دیو» نوشته آلیستر پودیک از انتشارات راون کرست بوکز
«خانه ترلاونی» نوشته هانا روتچیلد از انتشارات بلومزبری
در توصیف این دوره آمده است: داوران خیلی خوشحال بودند که در این دوران سخت که طنز از همیشه مهم تر است، توانستند چنین فینالیست های پرقدرتی را انتخاب کنند؛ آنهم در بیستمین سال اهدای جایزه.
رییس سازمان حامی جایزه هم گفت حالا بیشتر از هر زمان دیگری باید از لذت های ساده شاد شویم و هیچ چیز بهتر از این نیست که با یک کتاب عالی به جهان طنز برویم.
داوران جایزه گفته اند: در اینجا فرصتی پرارزش برای بازیگران صنعت نشر فراهم می شود تا توجه نمایند که فعالیتهای عادی هم در این دوران سخت تاریخی، می تواند سخت باشد. در عین حال اگر سوء مدیریت های دولت ها در خیلی از بازارها نتایجی تهدیدآمیز به بار نمی آورد می توانست اوضاع بهتر از این هم باشد؛ آن هم در دورانی که یک ویروس کشنده حداقل در ۲۱۳ کشور و سرزمین وجود دارد.
در عین حال یادآوری شده که در لحظه معرفی نامزدها بر اساس آمار مرکز کرونا ویروس جان هاپکینز ۳۵۶ هزار و ۴۲ نفر جان خویش را در دنیا از دست داده اند که از این میان ۳۷ هزار و ۵۴۲ تن از بریتانیا بوده اند. بریتانیا با این آمار در مکان چهارم جهان جای دارد.
نخستین جایزه این رقابت سال ۲۰۰۰ به هاوارد جیکوبسون برای «رقصنده توانای والس» اهدا شد. پل تاردی، تری پرچت، ایان مک اوان، جاناتان کو، الکساندر مک کال اسمیت و هانا روتچایلد از دیگر برندگان این رقابت در سال های پیش بودند.
تنها یک مرتبه جایزه این رقابت به نویسنده ای از آمریکا تعلق گرفت.

1399/03/10
12:06:40
5.0 / 5
2874
تگهای خبر: آثار , بازار , صنعت , قوانین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ