سرپرست پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی:

شنود اطلاعات افراد بوسیله چیپ در گذرنامه ها شیطنت در فضای مجازی است

شنود اطلاعات افراد بوسیله چیپ در گذرنامه ها شیطنت در فضای مجازی است

به گزارش پرسی بلاگ سرپرست پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی اظهار داشت: ردیابی افراد بوسیله كار گذاشتن تراشه یا چیپ در گذرنامه ها شیطنت در فضای مجازی است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از سایت پلیس، مدتی پیش کلیپی در فضای مجازی دست به دست شد که در ظاهر نشان میدهد در داخل جلد گذرنامه ها یک چیپ کار گذاشته شده و ادعا می شد برای شناسایی اتباع ایرانی در سفرها و حتی شنود اطلاعات موبایل ها به کار می رود، سرهنگ صادق رضا دوست در واکنش به این فضا سازی، اظهار نمود: این مساله از دو حدود سال پیش هم مطرح بود که همان زمان در این خصوص بحث شد و توضیح لازم داده شد.
وی افزود: ایران همانند ۹۰ درصد از کشورهای دنیا گذرنامه اش الکترونیکی است و براین اساس تراشه ای الکترونیکی در آن نصب شده که در روی جلد گذرنامه نیز علامتی شبیه دوربین حک شده که قابل رویت و در واقع بیان کننده نوع گذرنامه و الکترونیکی بودن آن است.
سرپرست پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی با بیان عضویت جمهوری اسلامی ایران در PKD که مرکز آن در کانادا است، اشاره کرد: بر این اساس گذرنامه های صادره در جمهوری اسلامی ایران، از نوع و نسل گذرنامه الکترونیکی بوده که در واقع نشانه ای از استاندارد بودن این نوع از گذرنامه ها در مجامع بین المللی است.
وی افزود: این تراشه در واقع بمنظور افزایش ضریب ایمنی گذرنامه ها و جلوگیری از جعل آنها استفاده می شود.
سرهنگ رضادوست در پاسخ به این پرسش که گفته می شود بوسیله این تراشه، صاحبان گذرنامه شنود می شوند، اظهار داشت: همانگونه که پیش تر گفته شد، این تراشه ها بر پایه استانداردهای بین المللی بوده و چنین عملکردی ندارند. انتشار این مطالب در فضای مجازی از طرف افراد غیر متخصص و ناآگاه صورت می گیرد و در واقع می توان اظهار داشت که یک شیطنت در فضای مجازی است؛ در صورتیکه این مسئله دو سال پیش نیز عنوان شد و شفاف سازی لازم دراین زمینه صورت گرفت.
منبع:

1399/03/08
13:16:14
5.0 / 5
2907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ