رئیس مركز و دبیرخانه تهران هوشمند خبر داد

افتتاح سومین مركز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت

افتتاح سومین مركز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت

به گزارش پرسی بلاگ رئیس مركز و دبیرخانه تهران از افتتاح سومین مركز نوآوری و فناوری شهر هوشمند اطلاع داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، علی یقطین با بیان این خبر که این مرکز فردا شنبه در منطقه ۱۰ تهران افتتاح می گردد، اظهار داشت: با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۰ و شتاب دهنده «ذوق» سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند افتتاح می شود.

به قول وی، این مراکز با هدف توسعه اهداف برنامه «تهران هوشمند» و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و نوپا و گروه های استارتاپی فعال در حوزه خدمات شهروندی و شهر هوشمند و در برای استفاده از ظرفیت های این بخش از زیست بوم نوآوری برای رفع معضلات شهری به بهره برداری رسیده اند.
یقطین در توضیح خصوصیت های این مرکز اظهار داشت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ در فضایی به وسعت تقریبی ۳۰۰ متر مربع، دارای امکاناتی همچون اتاق کار ویژه شرکت ها، میز کار برای فعالیتهای اشتراکی و فضای کاری ویژه استارتاپ ها است. اینترنت و استفاده از مشاوره ها و آموزش های تخصصی هم به صورت مجانی در اختیار فعالان این حوزه قرار می گیرد.
او افزود: تا کنون حدود ۱۰ شرکت و ۲۲ تیم استارتاپی در این مرکز مستقر شده اند که در آینده و بعد از افتتاح، میزبان گروه های بیشتری خواهد بود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، یقطین در مورد همکاری با شهرداری منطقه ۱۰ در راه اندازی این مرکز نوآوری اضافه کرد: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ که در حوالی خیابان قزوین واقع شده، با حمایت کامل شهرداری این منطقه همچون اختصاص ساختمانی ویژه برای تاسیس این مرکز و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری و بویژه در جهت رفع برخی چالش های این منطقه به بهره برداری رسیده است.
رئیس مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند در انتها درباره مراکز نوآوری شهرداری تهران، اظهار داشت: این مرکز، سومین مرکزی است که در همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران با سایر بخش های شهرداری و دانشگاه ها و شتاب دهنده ها شروع به کار خواهد نمود. پیش تر، مراکز نوآوری منطقه ۹ و ۴ با همکاری دانشگاه های صنعتی شریف و علم و صنعت فعالیت خویش را شروع کرده بودند. در آینده ای نزدیک هم تاسیس مراکز نوآوری شهری توسعه خواهد یافت و بدین ترتیب با پشتیبانی از کسب و کارهای نوآور و نوپا در هر مرکز، رویکرد ویژه ای برای حرکت هدفمندتر به سمت تهران هوشمند شکل خواهد گرفت و با اتصال شهرداری و حوزه نوآوری شهری می توان برای رفع نیازهای فناورانه شهرداری و شهر اقدامات موثرتری انجام داد.1399/02/26
14:15:13
5.0 / 5
2941
تگهای خبر: آموزش , استارتاپ , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ