مسجد جامعی تأكید كرد:

ضرورت توجه به مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا

ضرورت توجه به مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا

به گزارش پرسی بلاگ یك عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت توجه به ایجاد ظرفیت برای بهره گیری از مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا تاكید نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: بهتر زیستن در شرایط كرونایی احتیاج به پذیرش مسئولیت اجتماعی شهروندان دارد تا برای عبور از بحران و بهتر شدن شرایط زندگی موارد لازم را فراهم نماییم كه این كار تنها با مشاركت اجتماعی همه شهروندان میسر خواهد بود.
وی ادامه داد: در مورد شورایاری ها بعد از این همه زمان، هنوز دستورالعمل مشاركت اجتماعی ابلاغ نشده است در حالیكه شورایاران از یك سوم كمك های دریافتی خود گذشت كردند تا برای فعالیتهای مقابله با كرونا ثبت گردد.
مسجدجامعی تصریح كرد: حدود بیشتر از 400 میلیون تومان هم همین شورایاران با مسئولیت پذیری اجتماعی برای مقابله با كرونا جمع آوری كردند. در این ایام در مناطق 17 و 14 و 13 و 15و2و12و19 و 16 شورایاران فعالیتهای موثری داشتند كه گزارش های مكتوب آن به شورا رسیده. در حقیقت بیشتر از نیمی از شورایاران فعالیتهای موثری در این ایام داشتند. منطقه 1 در تولید ماسك بسیار فعال بوده و مجموعا 187 گزارش مكتوب از فعالیتهای شورایاران به شورا رسیده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت فراهم شدن ظرفیت مشاركت های همگانی اظهار داشت: علیرغم همه فعالیتهای شورایاران باید زمینه به كارگیری فعالیتهای بیشتر آنها فراهم گردد و هم اكنون دستورالعمل های بهداشتی در چارچوب فعالیت این افراد در محلات برقرار شده است.
وی ادامه داد: در مقابله با كرونا ویروس، نیاز داریم كارنامه عمل همه را درنظر بگیریم و زمینه مشاركت همه را فراهم نماییم. بطور قطع نیاز نیست همه كارها را خودمان در مدیریت شهری انجام دهیم؛ بلكه می توانیم ظرفیت و امكان مشاركت فعال همگانی را ایجاد كنیم؛ بنابراین درخواست من توجه ویژه به این مسئله است كه بتوانیم در یك درك جدید و زبان مشترك، زمینه مشاركت همه شهروندان را برای حل این مسئله فراهم نماییم.
وی افزود: متاسفانه به مشاركت همگانی توجه لازم نمی گردد كه یكی از نمونه های آنرا می توان عدم توجه شهرداری به تهیه دستورالعمل مشاركت های اجتماعی كه مدتهاست باید تهیه و عرضه می شده اشاره نمود كه متاسفانه هنوز این دستورالعمل تهیه نشده است.
مسجد جامعی در بخش دیگری از صحبت های خود از اقدامات شورایاری ها قدردانی كرد و اضافه كرد: تعداد زیادی از شورایاران همچون دبیر شورایاری محله فرهنگیان، در این ایام در بحث ضد عفونی و گند زدایی معابر مشاركت فعالی داشته است.1399/01/24
14:52:48
5.0 / 5
3119
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ