در گفتگوی تفصیلی با مهر تشریح شد؛

روایتی از ایثارگری اعضای سمن های اردبیل برای مهار كرونا

روایتی از ایثارگری اعضای سمن های اردبیل برای مهار كرونا

به گزارش پرسی بلاگ مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل در تشریح اقدامات انجام یافته برای مهار كرونا به بیان گوشه هایی از ایثارگری مثال زدنی اعضای داوطلب سمن های اردبیل پرداخت.


محمد سیمزاری در تشریح فعالیت سمن های اردبیل برای انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی به منظور مقابله با انتشار كرونا ویروس به خبرنگار مهر اظهار داشت: در نخستین گام فرهنگی و اجتماعی برای كنترل شیوع كرونا در اردبیل فراخوانی تنظیم گردید تا از نیروهای داوطلب جهت كمك در ستاد جلوگیری از انتشار كرونا شامل سازمان های مردم نهاد و نیروهای آزاد استفاده گردد. به قول وی استقبال مردم و سمن ها واقعاً كم نظیر بود تا طی آن ۳۸۰ نفر از اعضای سمن ها ثبت نام كرده و آمادگی خویش را جهت خدمت در بخش های مختلف اعلام كنند. پرستار اردبیلی پس از هشت ساعت تلاش بی وقفه در بیمارستان، تقاضا داشت تا قسمت دوم شبانه روز را در خدمت كمیته داوطلبان سمن های اردبیل باشد مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل افزود: اعضای سمن های استان به منظور كنترل شیوع كرونا جلوه هایی ماندگار از ایثار را خلق كردند كه نمونه های آنرا تنها در دوران دفاع مقدس می توان دید. برای نمونه اعلام آمادگی پرستاری كه پس از هشت ساعت تلاش بی وقفه در بیمارستان تقاضا داشت تا قسمت دوم شبانه روز را در خدمت كمیته داوطلبان باشد و در صورت احتیاج به فعالیت میدانی بپردازد. سیمزاری افزود: بعضی از كمیته های داوطلبانه سمن ها برای كنترل ویروس كرونا در اردبیل هم برای آموزش مردم به محلات و مراكز خرید و نانوایی ها رجوع كردند، برخی دیگر برای ضد عفونی عابر بانك ها و پمپ بنزین ها اعزام شدند، گروهی برای اطلاع رسانی و بصیرت افزایی به میان مردم رفتند و عده ای هم برای توزیع اقلام و پك های بهداشتی شامل الكل و دستكش و ماسك به محلات مركزی استان اعزام شدند؛ علاوه بر اینها كمیته دیگری بعنوان كمیته شهرستان ها مأمور شد كه این امور را در ارتباط با شهرستان ها و با همكاری فرمانداران و سازمان های مردم نهاد شهرستان های استان انجام دهد.
تلاش برای پرهیز از باردیگر كاری سمن ها به قول وی در كنار این كمیته ها، كمیته نظارت و مستند سازی هم كار خویش را آغاز كرد تا كار كاملاً علمی و حساب شده پیش رفته و از باردیگر كاری ها پرهیز شود. مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل خاطرنشان كرد: این افراد با كمك پزشكان با عنایت به این كه برگزاری جلسات شرایط خاص خویش را می طلبید در گروه های ۲۰ نفره تحت پوشش آموزش ابتدایی درباره این بیماری قرار گرفتند و به علت تخصصی و مهم بودن آموزش ها، عرضه كارگاه ها و برنامه های آموزشی ۱۰ جلسه به طول انجامید. هنرمندان هم پای كار آمدند وی با اشاره به اینكه هنرمندان فعال در بخش گرافیك هم به صورت داوطلبانه و بدون چشم داشت همكاری نموده و طرح های فرهنگی و هنری خویش را برای ایجاد احساس امید و انگیزه و تبیین مفاهیم آموزشی عرضه نمودند. سیمزاری خاطرنشان كرد: در این راستا كمپین های گوناگونی هم تشكیل و با عنایت به مشكلاتی كه برای برگزاری جلسات حضوری داشتیم فعالیت و ارتباطات را به فضای مجازی كشاندیم بگونه ای كه ۳۰۰ هزار نفر از هم استانی هایمان در گروه های مجازی با دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در ارتباط قرار گرفتند. مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل خاطرنشان كرد: بعضی از سمن ها كه ذاتاً و بر مبنای وظیفه تشكیلاتی می توانستند مبادرت به استفاده از خیّران جهت بهره مندی از امور خیر بنمایند اقدامات بزرگی به مانند كمپین خرید دستگاه تنفس مصنوعی كرده و در تهیه لباس محافظ كادر درمانی، ماسك و دعوت از آحاد مردم برای پیوستن به كمپین در خانه بمانیم كارهای پرارزش و ماندگاری را انجام دادند. وی خاطرنشان كرد: در این خصوص جوانانی كه اكثراً در رشته پزشكی یا رشته های مشابه تحصیل می كردند با عنایت به شرایط خاص موجود مبادرت به تولید شیلد و ماسك كردند، خواهران بسیجی در مهدیه اردبیل با چرخ های خیاطی خودشان مبادرت به تولید ماسك كردند و تمامی این اقدامات با هماهنگی كمیته دواطلبان كمك به كنترل كرونا صورت گرفت.
مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل خاطرنشان كرد: تمامی جوانان فعال در سازمان های مردم نهاد در كنار نیروهای مخلص بسیج و سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی با روحیه جهادی بالای خود در صحنه حضور به هم رساندند تا به نحو شایسته ای به وظایف خود عمل كنند و مطمئناً چنین روحیه و تلاشی تا شكست كرونا ادامه خواهد داشت.

1399/01/14
14:02:29
5.0 / 5
3281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ