پاسخ محیط زیست درباره چرایی صدور ۲۰۰۰ مجوز شكار در تهران

پاسخ محیط زیست درباره چرایی صدور ۲۰۰۰ مجوز شكار در تهران

به گزارش پرسی بلاگ مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه باید به درخواست شكارچیان قانونی پاسخ می دادیم، اظهار داشت: تابحال حدود ۲۰۰۰ مجوز شكار پرنده در استان تهران صادر گردیده است و شكارچیان مجاز تا آخر دی ماه می توانند شكار كنند.كیومرث كلانتری -مدیر كل حفاظت محیط زیست استان- در گفت و گو با ایسنا درباره صدور مجوز شكار پرندگان در استان تهران سپس پنج سال اظهار نمود: تابحال حدود ۲۰۰۰ مجوز شكار پرنده در استان تهران صادر گردیده است. مجوزهای صادر شده محدودیت زمانی، مكانی و گونه ای دارد همین طور بیشترین زمان مجوز شكار پرنده در استان تهران دو ماه و فقط برای روزهای پنجشنبه و جمعه است.

وی افزود: مجوزهای شكار فقط برای مناطق آزاد است و هر شكارچی می تواند سه پرنده خشك زی و دو گونه آبزی را شكار كند.

كلانتری با اشاره به اینكه پروانه های شكار پرنده در استان تهران برمبنای قانون شكار و صید صادر گردیده است، اشاره كرد: این مجوزها برای شكارچیان قانونمندی است كه مجوز شكار دارند. محیط زیست باید به درخواست این قشر پاسخ قانونی دهد.

مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اشاره به اینكه برای شكار پرندگان تمام محدودیت ها دیده شده است و شكار شكارچیان مجاز كاملا قانونی می باشد، اشاره كرد: شكارچیان قانونی مخرب محیط زیست نیستند بلكه دوستدار آن هستند.

وی در پاسخ به این پرسش كه صدور مجوز شكار تا چه زمانی در استان تهران تداوم دارد، اظهار داشت: تا ۱۵ دی ماه برای پرندگان خشك زی و تا اختتام دی ماه برای پرندگان آبزی مجوز شكار صادر میگردد.

كلانتری در ادامه اظهار نمود: ماموران محیط زیست در مناطق آزاد حضور دارند و بر روند شكار نظارت می كنند و چنانچه تخلفی صورت بگیرد برخورد می كنند.

مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه شكارچی با شكاركشی فرق دارد، اشاره كرد: غریزه شكارچی باید ارضا شود. شكارچی طبیعت دوست قانونی، قانون ها را رعایت می كند.

وی اضافه كرد: طی این سال هایی كه پروانه شكار پرنده در استان تهران صادر نكردیم مورد اعتراض شكارچیان قانونی قرار گرفتیم و بنا بر این این دو ماه را به احترام این شكارچیان پروانه صادر می نماییم.

مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا جمعیت پرندگان استان تهران به اندازه ای است كه بتوان این تعداد مجوز شكار را صادر كرد، اظهار داشت: بنا به اعلام رئیس نظارت بر حیات وحش استان تهران این استان ظرفیت صدور مجوز شكار پرندگان را دارد.

كلانتری درانتها درباره آمار تعداد اسلحه های مجاز در استان تهران دارد، اظهار داشت: آماری در این باره ندارم.
1397/09/12
14:01:44
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ