آغاز جشنواره مد و لباس فجر در كرمانشاه

آغاز جشنواره مد و لباس فجر در كرمانشاه

به گزارش پرسی بلاگ پنجمین جشنواره مُد و لباس فجر، ۱۵ بهمن در محل تالار وحدت كرمانشاه شروع به كار كرد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، بهرام فاضلی مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در حاشیه این جشنواره با اشاره به برگزاری پنجمین دوره این جشنواره در استان، اظهار داشت: در جشنواره مُد و لباس سال جاری ۱۰۰ اثر برگزیده طراحان لباس استان به نمایش درمی آید.
وی اضافه كرد: ۲۱۰ اثر طراحان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده كه پس از بازنگری داوران در نهایت ۱۰۰ اثر برای نمایش در این جشنواره انتخاب گردید.
فاضلی با اشاره به خصوصیت های شاخص این جشنواره، اظهار داشت: یكی از خصوصیت بارز این جشنواره استفاده از مفاهیم سنتی و آئینی و هم مفاهلم ایرانی و اسلامی در طراحی لباس ها است و تاكید طراحان بر طراحی لباس با عنایت به ارزش های ایرانی و اسلامی است.
وی بومی بودن تولیدات و طرح های عرضه شده در این جشنواره را خصوصیت دیگر آن برشمرد و اضافه كرد: خصوصیت دیگر این جشنواره كه می توان از آن نام برد تلفیق طراحی های سنتی و بومی با طراحی های مدرن است كه سبب شده طرح هایی به دست آید كه هم مورد پسند نسل قدیم بوده و هم برای نسل جدید جذاب باشد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه به برخی نوآوری طراحان این جشنواره اشاره نمود و اضافه كرد: سال جاری طرح های نو و خلاقانه بسیاری داشتیم كه یكی از آنها لباس چهارو است، طراحی این لباس بگونه ای است كه می تواند به چهار شكل مختلف در آمده و در چهار جای مختلف استفاده گردد.
وی اضافه كرد: خلاقیت دیگر در طراحی لباس های این دوره جشنواره استفاده از ضایعات پارچه در طراحی لباس ها و هم استفاده از برخی صنایع دستی مانند گلیم در دوخت لباس است.
فاضلی در ادامه با اشاره به پتانسیل های خوب استان در زمینه طراحی لباس اظهار داشت: متأسفانه بخش های اقتصادی و بخش اصناف استان و هم تولیدكنندگان لباس آنطور كه باید پای كار نیستند كه از آنها درخواست داریم تا به این نمایشگاه آمده و با بازدید از كار طراحان استان، آنها را در تولید انبوه طرح ها خود یاری كنند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه اظهار نمود: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه این است كه تولیدات طراحان استان كه بسیار خلاقانه بوده و با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما قرابت دارد را به نمایش بگذاریم تا از این طریق بتوانیم زمینه برای برقراری پیوند بین طراحان و تولیدكنندگان پوشاك برقرار نماییم و بتوانیم این محصولات را به تولید انبوه برسانیم.
مظفر تیموری معاون هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در حاشیه این جشنواره در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه این جشنواره سه روزه رقابتی میان طراحان، دوزندگان و خیاطان استان است، اظهار داشت: در روز نخست كارگاه آموزشی ویژه طراحان، دوزندگان و خیاطان برگزار شده و در روز دوم مسابقه زنده ای میان شركت كنندگان برگزار می گردد.
تیموری خاطرنشان كرد: گروه های حاضر در جشنواره در این مسابقه به صورت زنده با یكدیگر به رقابت می پردازند و روز پایانی جشنواره (۱۸ بهمن) از گروه های اول تا سوم جشنواره تقدیر می شود.
وی اضافه كرد: در حاشیه این جشنواره نمایشگاه آثار طراحان استان هم در محل تالار وحدت برای بازدید علاقمندان در نظر گرفته شده است.
تیموری خاطرنشان كرد: هچنین در حاشیه این نمایشگاه هفت وركشاپ مجانی برای طراحان و دوزندگان استان در نظر گرفته شده كه ۱۵ و ۱۶ بهمن در محل تالار وحدت برگزار می گردد.

1398/11/16
13:31:49
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: آثار , آموزش , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ