شهرداری و شورای شهر خویش را ایزوله نكنند

شهرداری و شورای شهر خویش را ایزوله نكنند

به گزارش پرسی بلاگ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری خویش را ایزوله نكنند و از ظرفیت دستگاه های دیگر هم استفاده كنند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در مراسم اعطای حكم شهردار كه بامداد امروز با حضور وزیر كشور و ریس شورای شهر تهران و تعدادی از اعضای شورای شهر تهران برگزار گردید با اشاره به اینكه مشكلات تهران بسیار پیچیده و زیاد است، اظهاركرد: شورای شهر و شهرداری نمی تواند به تنهایی این مشكلات را حل كند وهمكاری و هم افزایی همه دستگاه های مختلف می تواند مشكلات را مرتفع سازد.

وی افزود: شورای شهر و شهرداری خویش را ایزوله نكند و از ظرفیت های دستگاه های دیگر هم استفاده نماید و سازمان های مختلف همچون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور و وزارت كشور می تواند بازوی خوبی برای آنها باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور افزود: اقداماتی كه باید صورت گیرد فقط اقدامات سخت افزاری نیست ومتاسفانه ما بیشتر به سمت اقدامات سخت افزاری حركت كرده ایم؛ به صورتی كه زیر گذر، روگذر، توسعه معابر و پل های بسیاری می ببنیم اماهیچ وقت مشكل ترافیك تهران حل نشد.
جمالی نژاد اظهار داشت: اقدامات نرم افرازی بایستی در كنار اقدامات سخت افزاری باشد تا بتوانیم با این اقدامات به شهر انسان محور برسیم و مشكلات را حل نماییم. در حقیقت همه در یك قایق هستیم و بایستی بتوانیم به نحوی عمل نماییم كه پرچم قایق برافراشته و مشكلات تهران مرتفع شود.
نیازمند اقدامات هوشمندانه و نرم افزاری هستیم
او همینطور در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم اعطای حكم شهردار تهران هم با اشاره به اینكه بیشتر از اینكه نیاز به اقدامات سخت افزاری باشد نیاز به اقدامات هوشمندانه و نرم افزاری است، خاطرنشان كرد: بایستی به حمل و نقل عمومی و گسترش فرهنگ استفاده از سیستم های حمل و نقل پاك مانند دوچرخه و پیاده سازی الگوی شكوفایی شهری برای رسیدن به توسعه متوازن شهر و كاهش هزینه های نگهداری و اجرای دقیق و كامل طرح بازآفرینی شهری در بافت ناكارآمد شهر تهران توجه ویژه ای شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور خاطرنشان كرد: نیازمند اقدامات هوشمندانه و نرم افزاری برای حل مشكلات شهرتهران هستیم.
وی افزود: همچون مواردی كه بایستی در شهرداری تهران به آن توجه گردد توجه ویژه به وضعیت نیروی انسانی موجود در شهرداری تهران و پیشگیری از انجام توافقات فراقانونی خصوصا در ارتباط با آرای صادره كمیسیون نهایی ماده ۱۰۰ و ساماندهی شركت های فاقد مجوز از وزارت كشور و اقدام جهت دریافت مجوزهای لازم است.

او همینطور در انتها صحبت هایش به ایزوله نبودن شهرداری و شورای شهر اشاره نمود و اظهار داشت: باید از ظرفیت همه دستگاه ها برای حل مشكلات تهران استفاده گردد.
1397/09/08
15:49:41
5.0 / 5
4815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ