ضرب الاجل وزارت بهداشت به داروخانه ها برای اتصال به پرونده الكترونیك سلامت

ضرب الاجل وزارت بهداشت به داروخانه ها برای اتصال به پرونده الكترونیك سلامت

به گزارش پرسی بلاگ معاون مركز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درباره مراحل استقرار پرونده الكترونیك سلامت، اظهار داشت: در مرحله اول، مراكز عرضه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی در بخش دولتی به این سامانه متصل شدند و مقرر شد كه در فاز دوم استقرار پرونده الكترونیك سلامت، مراكز غیردولتی هم متصل شوند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، مهندس علی اصغر انصاری، اظهار داشت: نسخه نویسی و نسخه پیچی الكترونیك یكی از مهمترین فرآیندهایی است كه باید به پرونده الكترونیك سلامت متصل شود و اولویت اصلی ما، نسخه پیچی الكترونیك است كه از تصمیمات هشتمین نشست شورای سیاستگذاری نظام الكترونیك بوده است.

وی ادامه داد: روز گذشته با حضور نمایندگانی از انجمن داروسازان ایران و تهران، شركت های نرم افزاری داروخانه و سازمان غذا و دارو نشستی برگزار گردید كه با هم افزایی و همكاری مشترك، برنامه ای را برای اجرای بهتر نسخه پیچی الكترونیك داشته باشیم.

معاون مركز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تصریح كرد: گواهی نرم افزارهای داروخانه تا ابتدای پاییز، ارزیابی و صادر می شود و تمام داروخانه های كشور تا آبان ماه باید به سامانه های جدید ارتقا پیدا كنند تا امكان تبادل اطلاعات با پرونده الكترونیك سلامت را داشته باشند.

بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، مهندس انصاری از كدینگ دارو بعنوان یكی از زیرساخت های مهم و اساسی نسخه نویسی و نسخه پیچی الكترونیك یاد كرد و اظهار داشت: خوشبختانه كدینگ دارو تهیه و به تمام دانشگاه های علوم پزشكی كشور، شركت های نرم افزار دارو و سازمان های مربوطه ابلاغ گردید.1398/06/13
14:52:57
5.0 / 5
2554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ