موزه هنری كه تنها آثار زنان را خریداری می كند!

موزه هنری كه تنها آثار زنان را خریداری می كند!

به گزارش پرسی بلاگ موزه هنر «بالتیمور» در ایالات متحده اعلام نموده كه از سال ۲۰۲۰ به بعد فقط آثار هنری هنرمندان زن را خریداری می كند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، مسئولان این موزه در حالی این تصمیم خویش را رسما اعلام نمودند كه هم اكنون تنها ۴ درصد از آثار مجموعه های این موزه به هنرمندان زن متعلق می باشد.
بعنوان بخشی از برنامه های جدید موزه هنر «بالتیمور» در سال ۲۰۲۰، دست كم ۲۰ نمایشگاه مختلف از هنرمندان زن سبك های گوناگون در این موزه برگزار می شود.
موزه هنر «بالیتمور» دو سال زمان صرف اتخاذ این تصمیم كرده است. در حقیقت این تصمیم به همت مسئولان زن این موزه گرفته شده است.
«كریستوفر بدفورد» ـ مدیر این موزه ـ بیان كرد: «باید بگویم برنامه های جدید سال ۲۰۲۰، همان بسط دادن ارزش های اخلاقی است كه مدت ها از دغدغه های اصلی این موزه بوده است. از نظر من ساختن یك مجموعه دائمی همان خلق ابدی یك داستان است.»
این تصمیم موزه هنر «بالتیمور» با استقبال گرم فعالانی مواجه گردید كه همواره خواهان رعایت برابری های جنسیتی و نژادی بیشتری در دنیای هنر بودند.
«سیندی نمسر» كه یكی از مدافعان شناخته شده حقوق بانوان در دنیای هنر است، بیان كرد: «زنان هنرمند بسیاری در جهان وجود دارند كه منتظرند شناخته شوند و مورد تقدیر قرار بگیرند. تصمیم جدید موزه هنر «بالیتمور» تنها آغاز راه است. تصور كنید اگر این تصمیم در سال ۱۹۷۲ گرفته می شد چه اتفاقی می افتاد.»
بودجه خرید آثار هنری موزه هنر «بالتیمور» در سال آینده حدود ۲ میلیون دلار است. تأثیر خریداری كردن آثار یك هنرمند بسیار متفاوت از امانت گرفتن آن از مجموعه های دیگر است. با خریداری آثار یك هنرمند، هم هنرمند از لحاظ مالی تامین می شود و هم موزه این امكان را خواهد داشت تا یك اثر را برای مدت بیشتری نمایش بدهد.
«املیا جونز» ـ استاد دانشكده هنر و طراحی دانشگاه كالفرنیای جنوبی ـ بیان كرد: «نحوه خریداری آثار هنری، ذات یك مجموعه دائمی را تغییر می دهد. امیدوارم تصمیم جدید موزه هنر « بالتیمور» بتواند به اهمیت این موزه در قرن بیست و یكم بیافزاید.»
به تازگی هم گزارشی توسط مجله هنری «آرت نت نیوز» درباره آمار آثار هنری زنان در موزه ها و موسسات هنری سراسر جهان منتشر گردید كه طبق آن تنها ۱۴ درصد از نمایشگاه های فردی و گروهی ۱۰ سال گذشته به زنان عرصه هنر تعلق داشته است و آثار زنان سهم ۱۱ درصدی را در فروش به خود اختصاص داده اند. (یعنی از ۲۶۰، ۴۷۰ اثر فروخته شده تنها ۲۹، ۲۴۷ اثر به هنرمندان زن تعلق داشته است.)1398/09/04
11:56:54
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: آثار , طراحی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ