رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:

پیامبر اكرم(ص) آموزگار حقوق بشر و ایستادگی در مقابل ظلم است

پیامبر اكرم(ص) آموزگار حقوق بشر و ایستادگی در مقابل ظلم است

به گزارش پرسی بلاگ رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در جشن بزرگ یاران صلوات اظهار داشت: پیامبر اكرم(ص) به ما حقوق بشر و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را آموخت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، جشن بزرگ «یاران صلوات» همزمان با فرارسیدن میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص)، با همكاری بنیاد صلوات و سازمان فرهنگی هنری شهرداری، با حضور حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری، آیت الله اراكی دبیر كنفرانس وحدت اسلامی، محمد شجاعی موسس و مدیرعامل موسسه منتظران منجی و ۱۷۰۰ میهمان خارجی و داخلی پنجشنبه ۲۳ آبان از ساعت ۱۸ در سالن اجلاس سران اجرا شد.
در ابتدای مراسم حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری ضمن تبریك میلاد پیامبر اكرم(ص) اظهار داشت: خاتم الانبیا در میان مردم بود؛ او آمده بود تا ما را تعیلم دهد. برای همین امشب را جشن می گیریم. امشب، شب بزرگی است. امشب دنیا تشنه آموزه های پیامبر اكرم (ص) است. اما اگر می خواهید آموزه های پیامبر را خالصانه درك كنید، باید بدانید پیامبر حقوق كودك را درست در زمانی كه كودكان را زنده به گور می كردند و هیچ حق و حقوقی برای آنها قائل نبودند، به ما هدیه داد. پیامبر برای كودكان حقوق در نظر گرفت. همین طور پیامبر اكرم(ص) به ما حقوق همسایه و حقوق زن را زمانی كه برای زنان هیچ حقوقی قائل نبودند، آموخت.
وی اضافه كرد: از همه مهم تر اینكه پیامبر اكرم(ص) به ما حقوق بشر را آموخت. حقوق بشری كه در آن ناموس، جان و مال مردم در امان است. نه مثل كسانی كه با ادعای حقوق بشر به مال و جان مردم تجاوز می كنند.
امشب كه وجود نازنین پیامبر پا به عرصه گذاشته است را جشن می گیریم. همان پیامبر احمدی كه به ما مهربانی و عشق ورزیدن آموخت. به ما آموخت در مقابل ظلم و ستم و استبداد تا پای جان باید بایستیم. پیام صلوات و پیام عشق ما به پیامبر این است كه در مقابل هر ظلم و استبدادی تا پای جان خواهیم ایستاد.
در ادامه مراسم احمد جونز مسلمان ایرلندی اظهار داشت: بعنوان یك مسلمان از همه شركت كنندگان و برگزار كنندگان تشكر می كنم. از همه شما كه نشان دادید وحدت اسلام برای شما مهمست و مراسمی به اسم وحدت اسلام برگزار كرده اید. وقتی نوجوان بودم مسلمان شدم. خیلی ها از دلیل مسلمان شدنم پرسیدند و می خواستند بدانند چه چیزی من را به اسلام جذب كرد. اساسا شخصیت پیامبر اسلام بود كه من را به اسلام جذب كرد. اسلام جذابیت های بسیاری دارد. اگر به زندگی پیامبر نگاه نماییم، می بینیم دست آوردهای حیرت انگیزی داشته است. حضرت محمد قهرمات وحدت بودند. ما باید متحد باشیم. بخصوص این روزهایی كه اسلام دشمن زیاد دارد و می خواهند امت اسلام را تخریب كنند و بین امت اسلام فتنه بیاندازند.
وی اضافه كرد: هركسی كه اسلام را می شناسد باید بداند كه وظیفه اش متحد بودن با دیگر مسلمانان است. ما باید درد خواهر و برادرانمان را در جاهایی كه مورد ظلم واقع می شوند، احساس نماییم. حضرت محمد(ص) به ما یك دین كامل داده است. من از شما تشكر می كنم كه به وحدت اسلامی اهمیت می دهید.
در این مراسم گروه سرود «سفیر عشق»، گروه موسیقی «آوای فروردین» و همین طور محمد معتمدی خواننده به اجرای هنری پرداختند.
در اختتام مراسم با حضور آیت الله اراكی دبیر كنفرانس وحدت اسلامی و نمایندگان بعضی از كشورها، مقداری از خاك این كشورها پای گلدان درخت سرو بعنوان نماد مقاومت ریخته شد.


منبع:

1398/08/25
01:54:31
5.0 / 5
5082
تگهای خبر: شركت , شهرداری , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ