از سوی دبیرخانه جایزه جلال

آتیه داستان ایرانی انتخاب میگردد

آتیه داستان ایرانی انتخاب میگردد

پرسی بلاگ: جایزه‌ی جلال آل احمد، انتخاب برگزیدگان بخش ویژه‌ی خودرا با عنوان آتیه داستان ایرانی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی به رأی گیری عمومی گذاشت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، دبیرخانه جایزه جلال فهرست بیست نفره ای از نویسندگان متولد ۱۳۵۷ به بعد را انتخاب كرده و آنرا برای رأی گیری عمومی در فضای مجازی گذاشته است.
در اطلاعیه بنیاد شعر و ادبیات داستانی در مورد انتخاب این بیست نفر آمده است:
در این سیاهه، بیست داستان نویس جوان ایرانی به چشم می آیند كه سال زادشان سپس زمانه دگرگونی تاریخی ملّت مسلمان ایران است. آنان در روزگاری تازه زیسته اند و حال در چهل سالگی انقلاب اسلامی می توانند روایت گر تاریخ تازه ایران و ایرانی ها باشند. این بیست نفر از برجستگانی هستند كه هر كدام اثری داستانی با محوریت هویت انقلابی-دینی-ملّی نوشته اند یا برگزیده یا تحسین شده رویدادهای ملی ادبی ایران هستند و آثارشان دیده و خوانده شده است. این نام ها سپس صدها نفر ساعت كار رصد از طرف بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانی ها شناسایی شده اند. روشن است برخی نام ها در این سیاهه نیامده اند؛ آن نام های دیگر یا در آستانه نوشتن هستند یا این كه به جایگاهی دست یافته اند كه از آستانه تحوّل مورد نظر گذر كرده اند.
اسامی بیست نویسنده‌ی زیر ۴۰ سالی كه هر كدام اثری در رابطه با هویت انقلابی-دینی-ملّی دارند، به این قرار است:
ابراهیم اكبری دیزگاه
سیداحمد بطحایی
محمدعلی جعفری
محمداسماعیل حاجی علیان
هادی حكیمیان
مصطفی رضایی
محمدعلی ركنی
محمد رودگر
محمد سرشار
سیدعلی شجاعی
محمدرضا شرفی خبوشان
آرش صادق بیگی
محمد طلوعی
سارا عرفانی
علی غبیشاوی
الهام فلاح
مهدی كرد فیروزجایی
حسام الدین مطهری
سیدمیثم موسویان
مهدی نورمحمدزاده
در این فهرست دو نویسنده‌ی زن (سارا عرفانی و الهام فلاح) حضور دارند و مصطفی رضایی با ۲۸ سال سن جوان ترین نویسنده است.
همه‌ی علاقمندان داستان ایرانی می توانند با بازگشت به نشانی اینترنتی javan.adabiatirani.com فهرست بیست نفره را ببیند و ضمن اطلاع از سوابق آنها، رأی خودرا ثبت كنند. هر نفر، فقط به سه نامزد می تواند رای بدهد. این رای گیری اینترنتی تا روز ۱۳ آذرماه ادامه خواهد داشت و در نهایت با رأی مردمی، نویسندگان برتر این بخش اعلام خواهند شد.

1397/08/22
18:19:08
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: آثار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ