درخواست كمك از ارگان ها برای برگزاری انتخابات الكترونیكی شورای دانش آموزی

درخواست كمك از ارگان ها برای برگزاری انتخابات الكترونیكی شورای دانش آموزی

پرسی بلاگ: مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش به تشریح و تبیین انتخابات شورای دانش آموزی در سال تحصیلی 99-98 پرداخت.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، علی رمضانی در برنامه مدرسه ایران استودیو الفبا با اشاره به شروع به كار شوراهای دانش آموزی از ۲۲ سال پیش اظهار داشت: بنیان گذاران شورای دانش آموزی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۷۹ در شورای عالی آموزش وپرورش، بر این باور بودند كه لازم است به دانش آموزان در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش بیشتری دهیم.
وی افزود: این فعالیت مورد استقبال قرار گرفت و حوزه قانون گذاری در شورای عالی در ماده ۱۸ و ماده ۲۰ بخشنامه مدارس مسئولیت این فعالیت را بر عهده مدیران و مسئولان مدارس قرارداد.
رمضانی با اشاره به اینكه شورای دانش آموزی مثل هر فعالیت اجتماعی دیگر نیاز به آموزش دارد، اظهار نمود: اگر دانش آموزان را پس از انتخابات نتوانیم به مسیر درست هدایت نماییم حتما به آنچه مطلوب نظر بنیان گذاران این طرح بوده است، نخواهیم رسید.
وی افزود: امروز جامعه به درك توانایی جوانان و نوجوانان رسیده است و این مهم كه جوانان و نوجوانان به جهت روحیه نشاط، شادمانی و خلاقیتی كه دارند نقش پذیر هستند، بسیار مورد توجه قرارگرفته است.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش افزود: در سال قبل در بحث سیل استان های كشور، مسئولیت جمع آوری كمك های مردمی را به حوزه شورای دانش آموزی، با عنوان سیل مهربانی سپردیم كه بسیار مؤثر بودند و همین طور در بحث آشنایی بازندگی حضرت امام(ره) مسئولیت را بر عهده شورای دانش آموزی قراردادیم كه بسیار موفق در آن عمل شده است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۹-۹۸ برای نخستین بار انتخابات شورای دانش آموزی به صورت الكترونیكی و پایلوت در استان ها برگزار می گردد و لازم است از مدیران، معلمان و تمامی سازمان ها درخواست كنم كه در انجام این كار به آموزش وپرورش كمك كنند.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، رمضانی اظهار نمود: امسال نخستین دوره جشنواره لاله های روشن را با كمك چهار تشكل دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی، سازمان دانش آموزی، جمعیت جوانان هلال احمر و بسیج دانش آموزی برگزار خواهیم كرد.
وی افزود: یكی دیگر از فعالیت های شورای دانش آموزی كه با كمك تشكل ها انجام می شود، بحث آشنایی دانش آموزان با گام دوم انقلاب است. همین طور ما می خواهیم با استفاده از ظرفیت های موجود در شورای دانش آموزی و تشكل های دانش آموزی و هم افزایی آنها، بحث كمبود نیرو در آموزش وپرورش را تا حدی جبران نماییم.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: انتظار داریم كه خانواده ها و اولیا در مسیرانتخابات شورای دانش آموزی نقش پررنگی داشته باشند و دانش آموزان را در این راه یاری كنند.
رمضانی افزود: تصاویر ارسالی از مدارس ایران نشان میدهد طی هفته اخیر فعالیت های دانش آموزان برای انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس آغازشده است. محیط مدرسه به محیطی شادتر و جذاب تر برای دانش آموزان تبدیل گشته است و اگر بخواهیم محیط آموزشی و پرورشی شاد و بانشاط برای دانش آموزان فراهم نماییم، حتما باید به نقش دانش آموزان در مدارس توجه داشته باشیم كه این مهم در شورای دانش آموزی در نظر گرفته شده است.
منبع:

1398/08/01
17:16:08
5.0 / 5
4742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ