توسط انتشارات معین؛

آب انبار به چاپ نهم رسید

آب انبار به چاپ نهم رسید

به گزارش پرسی بلاگ كتاب آب انبار نوشته هوشنگ مرادی كرمانی توسط انتشارات معین به چاپ نهم رسید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، رمان «آب انبار» نوشته هوشنگ مرادی كرمانی اخیرا توسط انتشارات معین به چاپ نهم رسیده است.
مرادی كرمانی نگارش این رمان را در سال ۹۰ به پایان رسانده است. چاپ اولش سال ۹۲ و چاپ هفتم و هشتمش سال ۹۷ به بازار نشر ارائه شد. اخیرا هم نسخه های چاپ نهم این كتاب در كتابفروشی ها عرضه شده است.
این رمان درباره یك مكتب خانه شهری و شاگردانش است. مكتب خانه یك آب انبار دارد؛ هركدام از بچه هایی هم كه در آن جا تحصیل می كنند، قصه ای دارند...
«آب انبار» در ۳۰ فصل نوشته شده است.
در قسمتی از این كتاب می خوانیم:
شیخ سینی حلوا بر سر در بازار می رود و داد می زند: «حلوا دارم، حلوای چرب و شیرین.» مردم هجوم آورده اند و حلوا می خواهند، دست ها به طرف سینی شیخ دراز است. شیخ میان جمعیت تاب می خورد، می چرخد و حلوا می دهد.
فرشته ای كه در كاشی سقف بازار بود، و بر بالای آب انبار، و عكس بود. با بال های بلند و باز و لب خندان پایین می آید، بال می زند، می چرخد. مردم نگاهش می كنند.
فرشته چرخید و پایین آمد، آمد در سینی حلوا نشست. شبیه بادام بود. یك چشمش گرفته بود با تریشه ای از پارچه. با چشم دیگرش مردمان را نگاه می كند و شیخ را كه سینی حلوا بر سر دارد مانند بادبادك، سبك، آرام، نرم و موزون، قدم برمی دارد در بین جماعت و می خواند؛ به آواز:
حلوای «تن تنانی»
تا نخوری ندانی
چرب و شیرین حلوا
«ممنون» با صدای شیخ دف می زند.
فرشته روی سینی نشست. سینی سنگین شد. گردن شیخ به درد آمد. ممنون سینی سر دست گرفت و دف به شیخ داد.
ممنون كمر تاب داد، میان بازار رفت و فرشته یك چشم بر سینی نشسته بود، ممنون می خواند:
چرب و شیرین حلوا
حلوا نگو، باقلوا.
چاپ نهم این كتاب با ۱۵۳ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

1398/07/28
13:04:19
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ