با دبیری علیرضا بهرامی

چهاردهمین جایزه كتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد

چهاردهمین جایزه كتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد

پرسی بلاگ: دبیرخانه جایزه كتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران فراخوان چهاردهمین دوره این جایزه را منتشر نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، دبیرخانه این دوره از جایزه كتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی كه در سال ۱۳۹۷ مجموعه شعر منتشر نموده اند، دعوت كرده است تا با عنایت به این شرایط، در بخش كتاب سال جایزه شركت كنند:
كتاب در سال ۱۳۹۷ منتشر و در شناسنامه آن درج شده باشد.
چاپ اول و به زبان فارسی در ایران انتشار یافته باشد.
برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.
علاقه مندان به شركت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خودرا تا تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۸۷ - ۱۳۳۵۵، دبیرخانه ی جایزه ی كتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند.
در بخش ویژه هم كه برای كشف استعدادهای شعری برگزار می شود، آن دسته از شاعرانی كه در هر سنی، تابحال مجموعه ی شعر منتشر نكرده اند، آثار خودرا با عنایت به شرایط زیر - تنها - بوسیله نشانی پست الكترونیكی و نه پرینت شده، می توانند بفرستند:
شركت كنندگان در این بخش نباید تابحال (چه در سال های گذشته و چه در سال جاری) كتاب مجموعه ی شعر در ایران منتشر نموده یا در نوبت نشر داشته باشند.
شركت علاقه مندانی كه قبلا كتابی غیر از "مجموعه شعر" منتشر نموده اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.
مجموعه ی شعرها باید به زبان فارسی باشد.
تعداد شعرها دست كم بین ۴۰ تا ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه های مجموعه ی شعرها دست كم بین ۸۰ تا ۱۰۰ صفحه باشد.
شعرها همگی در چارچوب یك فایل وُرد (قلم بی میترا ۱۲) باشد. از فرستادن اثر در چارچوب فایل پی دی اف یا پرینت كاغذی بوسیله پُست، جدا پرهیز شود.
در این بخش تنها آثاری در گردونه ی رقابت قرار داده می شوند كه كلیه ی خاصیت های بالا را رعایت كرده باشند.
حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی زبان داخل و خارج كشور، با هر ملیتی، آزاد است.
در این بخش علاقه مندان تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ فرصت دارند كه شعرهای خودرا به نشانی پست الكترونیكی جایزه بفرستند: sher.khabarnegar@gmail.com
سال گذشته در سیزدهمین دوره جایزه كتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران»، مجموعه شعر مهدی مظفری ساوجی در بخش كتاب سال، سیده محبوبه بصری از بوشهر در بخش ویژه شاعران بدون كتاب و «فرزانه خجندی» از تاجیكستان نیز در بخش تجلیل از یك عمر فعالیت و دستاورد شعری، ازسوی هیات داوران این جایزه انتخاب و تقدیر و مورد تجلیل قرار گرفتند.


منبع:

1398/06/23
13:48:34
5.0 / 5
4808
تگهای خبر: آثار , شركت , كتاب , ناشران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ