پیشنهادی برای ثبت كمك دانش آموزان به مناطق سیل زده در كتب درسی

پیشنهادی برای ثبت كمك دانش آموزان به مناطق سیل زده در كتب درسی

به گزارش پرسی بلاگ پویش «از وطن برای هم وطن» جهت ثبت مكتوب حماسه و كمك دانش آموزان در مناطق سیل زده كلید خورد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، فاجعه بسیارتلخ سیل در اوایل سال ۹۸ در استانهای خورستان و لرستان و گلستان به هیچ وجه از یاد و خاطر ما نمی رود چون كه علاوه بر صدمات و خسارتی كه این سیل ویرانگر داشت، سیل مهربانی دانش آموزان و مردم از همه كشور به سمت این استان سرازیر شد.
خدمات و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده كه شكوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده كرد و با ثبت این اقدامات خداپسندانه، حماسه و همبستگی، در ذهن آیندگان خواهد ماند.

در همین راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با انتشار اطلاعیه ای مبادرت به برگزاری پویش دانش آموزی جمع آوری امضاء، جهت اختصاص درسی با عنوان فداكاری در كتب درسی، برای رساندن صدای فداكاری نوجوانان و جوانان، برپاكرده است.

متن بیانیه اعضای دانش آموزان انجمن های اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله«ص»: والله یحب إغاثة اللهفان «خداوند كمك به اندوهگین و یاری خواه را دوست دارد»

چند ماهی از سیل ویرانگری كه ایران عزیز ما به خصوص استانهای خوزستان، لرستان و گلستان را فرا گرفته بود، می گذرد و هنوز در بعضی مناطق سیل زده آثاری از آن باقیست. سیلی كه جان ده ها تن از هموطنان عزیزمان را گرفت، منازل مسكونی زیادی را در خود فرو برد، مزارع و زمین های كشاورزی روستاییان عزیز ما را نابود كرد و در این شرایط سخت اقتصادی، خسارات زیادی را به ملت و كشور تحمیل كرد.

این حادثه آزمونی بزرگ برای مردم ایران بود كه از آن عزتمندانه خارج شدند و سیل كمك های مردمی را راهی مناطق صدمه زده كردند. در این بین دانش آموزان و جوانان دلسوز و فداكار نقش كم نظیر یا بی نظیری را اجرا كردند و به صورت خودجوش و آتش به اختیار، فردی یا گروهی در این مناطق حاضر شده و سیل زدگان را یاری رساندند.
چه شكوهی در خوزستان قهرمان دیدیم، چه مردان باصلابتی كه در جای جای این سرزمین پر از فداكاری خصوصا سوسنگرد، حمیدیه و شادگان غیور دیدیم و چه ایستادگی هایی در روستاهای حاشیه شهرهای اهواز، باوی و آبادان مشاهده كردیم كه مردم به ویژه دانش آموزان، جوانان و عشایر غیور با چنگ و دندان، سیل بند محبت تشكیل دادند تا همانند دوران دفاع مقدس از شهر و منازل خود دفاع كنند.

آفرین بر این همه غیرت، مقاومت، خدمت و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده، كه شكوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده كرد. این دانش آموزان كه درس ایثار شهید فهمیده را بر روی دفترهای خود تمرین كرده بودند این دفعه درس فداكاری و رشادت را در میدان عمل و در كمك به مردم سیل زده به همگان نشان دادند و این درس بزرگی برای نسل های آینده است.
پیشنهاد ما اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان به وزارت آموزش و پرورش اینست كه به پاس قدردانی از این همه مقاومت و فداكاری دانش آموزان و جوانان در سیل اخیر، درسی با عنوان «فداكاری» در كتب درسی اختصاص پیدا كند تاموجب زنده ماندن رشادت ها و فداكاری های هم سن و سالان شهید حسین فهمیده، شهید بهنام محمدی و شهدای مدافع حرم در ذهن ها شود.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، این پویش سراسری از استان خوزستان كلید خورد و طومار امضاها به استان های سیل زده منتقل شده است و تابحال ۴ هزار نفر عضو این پویش سراسری شده اند.1398/04/24
13:56:04
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: آثار , آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ