انتقادات صریح پلیس راهور از دلیلهای ترافیك در جاده های شمال

انتقادات صریح پلیس راهور از دلیلهای ترافیك در جاده های شمال

پرسی بلاگ: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از وضعیت جاده های منتهی به شمال شدیداً انتقاد نمود و از نگارش نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، وزیر كشور، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح و … در این خصوص آگاهی داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سیدكمال هادیان فر در حاشیه جلسه خبری قبل از ظهر امروز خود در مورد وضعیت جاده های منتهی به شمال كشور به بیان انتقاداتی صریح پرداخت و اظهار داشت: ما چهار محور كه به شمال كشور منتهی می شود، داریم كه تمامی محورها زیرساخت شان بسیار قدیمی است بطور كه ما در محور قزوین ـ رشت در محدوده منجیل و رودبار، در محور چالوس در محدوده های سیاه بیشه و قسمت های دارای حضور دستفروشان و مغازه دارها، در محور هراز و در محور فیروزكوه در محدوده سوادكوه، پل سفید و … مشكلات جدی ترافیكی داریم.
وی با اشاره به اینكه در همین تعطیلات اخیر یك میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو و وسیله نقلیه طی ۵ روز از محورهای شمالی به شكل رفت و برگشت تردد كردند، اظهار داشت: چرا باید تا یك تعطیلاتی می شود همه به سمت شمال بروند چرا به دیگر شهرها نمی روید؟ مگر كردستان، فارس، خراسان رضوی، یزد، اردبیل، آذربایجان شرقی و دیگر استان های كشور جذبه ای برای تفریح و گردشگری ندارند كه همه به سمت شمال رفته و حتی حاضر می شوند ساعت ها در ترافیك معطل شوند؟.

چرا جاده های چالوس و هراز باید تنها برای تهرانی ها باشد؟
رئیس پلیس راهور ناجا با تاكید بر اینكه با چه منطق و دلیلی باید جاده هایی مانند هراز و چالوس تنها در اختیار تهرانی ها بوده و برای رفت و برگشت آنها یكطرفه شود، اظهار داشت: مگر مردم مازندران و گیلان حق ندارند از تعطیلاتشان بهره برده و به شهر دیگر بروند؟ شاید آنها بخواهند در روزهای تعطیلات مثلاً به اصفهان سفر كنند، چرا باید جاده را ببندیم و اجازه ندهیم كه آنها سفر كنند و فقط تهرانی ها بروند شمال و برگردند؟ تازه این تعداد در خود شهرها و مقصدها نیز مشكلاتی را به وجود آورده بود چونكه یك میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در پنج روز عدد كمی نیست.
هادیان فر با تاكید بر اینكه زیرساخت های ما در جاده های شمالی گرفتار مشكل است، اظهار داشت: جاده چالوس ۱۰۰ سال پیش ساخته شد یعنی اگر تصاویر آنرا ببینید در كل جاده پنج وسیله نقلیه هم نبود اما این جاده با همین ظرفیت امروز وجود دارد و تعداد خودرو های ما به بیشتر از ۲۲ میلیون دستگاه رسیده است.
وی به محور منجیل ـ رودبار نیز اشاره نمود و اظهار داشت: هشت كیلومتر از بزرگراه ما برای خرید زیتون معطل شده است و ترافیك شدیدی در این منطقه به وجود آمده است بطوریكه در همین تعطیلات اخیر مجبور شدیم راهی فرعی در كنار رودخانه ایجاد نماییم تا بار ترافیكی آنجا كمتر شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به اینكه در طول بزرگراه اجازه داده نمی گردد كه یك سرویس بهداشتی برای مردم ساخته شود، آن وقت در این محدوده مغازه دارها قدم به قدم سرویس بهداشتی تعبیه كرده اند تا به بهانه آن مسافران مبادرت به خرید از مغازه ها كنند اظهار داشت: به دنبال آن نیز گاهی تا سه لاین موازی خودرو ها كنار هم توقف می كنند و ترافیك محدوده سنگین می شود. بطوریكه حتی یگان ویژه هم حریف این خودرو ها نمی گردد.
هادیان فر با تاكید بر اینكه باید تكلیف ساخت آزادراه در این منطقه مشخص شود، اظهار داشت: باید این بزرگراه ساخته شده و یك رمپ نیز بر ای خرید زیتون اختصاص پیدا كند نه اینكه چندین پیمانكار به این محدوده بروند و به آنها حمله كنند و اجازه كار ندهند. این وضعیت باید درست شود و در این شرایط واقعاً چه كاری از دست پلیس راهور برمی آید.
وی اشاره كرد: اگر همین امروز پروسه ساخت آن ۵ كیلومتر مسیر در محدوده رودبار و منجیل آغاز شود، سه سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید بدین سبب لازم است هر چه سریع تر كار را آغاز نماییم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از نگارش نامه به رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، وزرای كشور و راه، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح و … آگاهی داد و اظهار داشت: یك روز پس از تعطیلات گزارشی را در مورد این سفرها به این افراد ارسال كردیم و تمامی مشكلات تشریح شد كه اخیراً با خبر شده اند كه وزیر كشور گفته اند تا این مسائل در شورای ترافیك مطرح شود.
هادیان فر در مورد وضعیت آزادراه تهران ـ شمال نیز اظهار داشت: ساخت این آزادراه تا چه زمانی باید همین طور معطل شود و یك مدت كار كنند و یك مدت صبر كنند؟. باید هر چه سریع تر این آزادراه درست شود. البته از مردم نیز می خواهیم كه زمان سفر خودرا مدیریت كنند. ما مخالف سفر به شمال یا خرید زیتون و نظایر آن نیستیم اما حرف ما این است كه این سفر به شمال باید زمانش مدیریت شود. ما گزارش هایی داشتیم كه چندین مورد نیاز به انتقال بیمار به تهران یا حضور در مراسم خاكسپاری جنازه و … بود اما به سبب یكطرفه شدن جاده ها برای ساكنان شهرهای شمالی فراهم نشد. حرف ما این است كه باید به حق تمام شهروندان دقت كنیم.
وی با تاكید بر اینكه لازم است مردم به سفارش های پلیس توجه نمایند، اظهار داشت: در همین تعطیلات اخیر ما اعلام كردیم كه برمبنای تردد شمارهای ما سفر به شمال كشور نباید صورت گیرد و دلیل آن هم ازدحام و ترافیك بود آن وقت یك ضد انقلاب كه ردش را گرفتیم و مشخص شد كه وابسته به خارج از كشور است، آمده و با انتشار یك تصویر نوشته كه جاده ها خلوت است و پلیس دروغ می گوید. لازم است كه مردم اعتماد بیشتری به پلیس داشته و سفارش های ما را جدی بگیرد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اصرار كرد كه جان مردم برای پلیس بسیار مهم می باشد و اگر در مواردی مانند ریزش جاده و رانش زمین مسیری مسدود شده دلیل آن حفظ جان مردم بوده است.
هادیان فر درانتها ابراز امیدواری كرد كه با یك فرهنگ سازی صحیح و نیز تأمین زیرساخت ها مشكلاتی كه در مسافرت به شمال ایجاد می شود، كاسته می شود.
منبع:

1398/04/05
12:41:23
2.5 / 5
4822
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
حدیث:
تهرانی ها قوم یهجوج و مهجوج هستند...
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ