وزیر بهداشت مطرح كرد

نقش هنر هفتم در ارتقای فرهنگ سلامت

نقش هنر هفتم در ارتقای فرهنگ سلامت

پرسی بلاگ: وزیر بهداشت با اشاره به نقش هنر هفتم در فرهنگسازی سلامت اظهار داشت: این هنر می تواند نقش بسیار مهمی در ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت جامعه داشته باشد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دكتر سید حسن هاشمی در اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم كوتاه مهر سلامت در اصفهان با تشكر از تمامی افرادی كه در برگزاری این جشنواره شركت كردند، اظهار داشت: مطمئن باشید كه كار خیر در حوزه سلامت به ساخت و ساز و خرید تجهیزات خلاصه نمی گردد.
وزیر بهداشت در ادامه با بیان این كه هنر هفتم می تواند در خدمت اعمال خیر در حوزه سلامت باشد، اضافه كرد: این هنر می تواند نقش بسیار مهمی در ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت جامعه داشته باشد؛ طوری كه با هیچ زبانی نتوان به آن دست یافت.
هاشمی همینطور اظهار داشت: ضروری می باشد به این هنر توجه نماییم و ضمن احترام به افرادی كه در این رشته فعال می باشند، از آن بعنوان ابزاری در جهت ارتقای فرهنگ سلامتی استفاده نماییم.
وزیر بهداشت در ادامه اظهار داشت: زمانی می توانیم به خود افتخار نماییم كه بار بیماری ها را كاهش داده، توانمندی مردم افزایش یافته، فرهنگ جامعه را ارتقا بخشیم و مردم بدانند كه باید از خود مراقبت كنند تا بیمار نشوند و این یك اقدام و كار خیر جمعی است.
هاشمی با تاكید بر این كه تنها جایی كه معتاد شدن و اعتیاد خوب است، اعتیاد به كار خیر است، اضافه كرد: تصورم این است اگر با اخلاص كار نماییم حتی اگر بخواهیم هم اجازه نمی دهند از این دایره بیرون برویم.
وزیر بهداشت با بیان این كه زیباترین لحظه زندگی زمانی است كه از خود و منافع مان گذشته و به فكر دیگران و مردم باشیم، اضافه كرد: این اوج انسانیت است و خوشحالم كه از این جنس افراد در كشورمان و در حوزه سلامت زیاد هستند، باآنكه بسیار گمنام اند.
هاشمی در ادامه با اشاره به این كه در كشور و اصفهان خیرینی بودند كه در دفاع از كشور و جمهوری اسلامی جان خویش را نثار كردند، اضافه كرد: امروز مراكز مجهزی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید كه توسط خیرین تولید شده است و قدردان این نگاه خیر هستیم.
بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت همینطور با بیان این كه تعداد خیرین و كارهای خیر آنان كه در این شهر انجام شده، بسیار زیاد است و چند روزی فرصت لازم است كه بتوان همه آنها را دید، اظهار داشت: هر كمكی كه به ارتقای این حركت انسان دوستانه منجر شود، دریغ نخواهم كرد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه در كشور هنرمند بسیار زیاد است و می بینیم كه لطیفه ها و كلیپ های زیادی را در عرصه های مختلف همچون حوزه پزشكی درست می كنند، اضافه كرد: با عنایت به تكنولوژی های پیشرفته، می توان از سوژه های خوب صحنه های زیبایی را به تصویر كشید و در اختیار مردم قرار داد و در جشنواره بعدی به نمایش گذاشت.
وزیر بهداشت همینطور اظهار داشت: امیدوارم قدم خیر شما هنرمندان در ارتقای فرهنگ بهداشت و پیشگیری و توسعه فرهنگ خیر در كشور موثر باشد.
هاشمی در انتها با بیان این كه كشور دچار مسائل و مشكلاتی است كه ریشه در فرهنگ و رفتار ما دارد و باید اصلاح گردد، اظهار داشت: هرچقدر در این حوزه سرمایه گذاری شود، گرفتاری هایمان هم كاسته می شود. ازاین رو باید همیشه اهل فرهنگ و هنر را تشویق كرد كه در این را قدم برداشته و اقدام نمایند.1397/07/27
19:04:39
5.0 / 5
4874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ