توسط انتشارات سوره مهر انجام شد؛

عرضه شبیه افسانه ها در کتابفروشی ها

عرضه شبیه افسانه ها در کتابفروشی ها

به گزارش پرسی بلاگ، کتاب شبیه افسانه ها نوشته مجید ایزدی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «شبیه افسانه ها» نوشته مجید ایزدی اخیرا توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب روایت هایی در رابطه با خلبان سرلشکر شهید عباس دوران است.
نویسنده در این کتاب کوشیده ادای دینی به خلبان شهید عباس دوران یکی از اسطوره های دفاع مقدس داشته باشد که به خاطر عملیات استشهادی و ناامن کردن اجلاسیه سران غیرمتعهدها در بغداد، نامش در میان قهرمانان ایران ماندگار شده است.
«شبیه افسانه ها» علاوه بر مصاحبه های شفاهی و بررسی دست نوشت های شهید، چکیده ای است از تحقیق در کتب و مقالات مختلف که در باب زندگی شهید عباس دوران و خلبانان نیروی هوایی نگاشته شده تا چهره کامل تری از زندگی و رشادت های شهید را به علاقمندان نشان دهد.
کتاب در سه فصل «زمین تا آسمان؛ روایت هایی از کودکی تا آغاز جنگ»، «بلندای آسمان جایگاه من است!؛ گزارش های روزنوشت عباس، چهار ماه اول جنگ» و «از آسمان تا عرش؛ روایت هایی از آغاز جنگ تا شهادت» به مرور خاطرات شهید عباس دوران از دوران کودکی تا زمان شهادت پرداخته است.
منبع خاطره ها، با ذکر شماره در داخل قلاب، در پایان هر خاطره آمده است. همچنین، تلاش شده در خلال خاطرات شهید، نام دیگر خلبانان شجاع نیروی هوایی ایران و حماسه های آنها با شرح کاملی از عملیاتشان آورده شود تا به این بهانه، بار دیگر بخشی از حماسه بی نظیر عباس دوران و هم رزمانش در تاریخ دفاع مقدس مرور و بشکلی دیگر ثبت گردد.
در پایان کتاب فصلی با عنوان «و اینک عباس دوران» وجود دارد که به بیانات مقام معظم رهبری در وصف شهید عباس دوران، توضیح برخی اصطلاحات کتاب، کتاب نامه و عکس شهید دوران و برخی هم رزمان او آورده شده است.
این کتاب با ۲۷۹ صفحه، شمارگان هزار و ۲۵۰ نسخه و قیمت ۲۲۵ هزار تومان عرضه شده است.

1403/04/11
12:17:31
5.0 / 5
91
تگهای خبر: بازار , فروش , كتاب , مصاحبه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ