رمضانی در نشست خبری مطرح كرد؛

فروش ۱۴۲ میلیاردی در بخش مجازی و حضوری نمایشگاه کتاب

فروش ۱۴۲ میلیاردی در بخش مجازی و حضوری نمایشگاه کتاب

پرسی بلاگ: سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران گفت تا آخر روز سوم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران این رویداد به فروش 142 میلیارد تومانی رسیده است.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، نشست خبری علی رمضانی قائم مقام و سخنگوی سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عصر امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت در شبستان مصلی امام خمینی (ره) اجرا شد.
برنامه مذکور با وجود برنامه اعلام شده بدون حضور حسین دیوسالار مدیر کمیته بین الملل اجرا شد.
رمضانی در آغاز این جلسه با اشاره به حضور رییس جمهوری در چهارمین روز نمایشگاه کتاب اظهار داشت: از نکات قابل توجه این رویداد حضور ریاست جمهوری در غرفه کاغذ ایرانی بود. این غرفه در وسط شبستان قرار دارد. حضور در غرفه فلسطین و گفت گو با دانشجویان فلسطین و حضور در غرفه غزه نیز اقدامات دیگر رییس جمهور بود.
وی اضافه کرد: ناشران نیز با رئیس جمهور درباره ی موضوع محتوایی، کیفیت کاغذ و آثار صحبت کردند. همین طور درباب رسیدگی به اهالی قلم و جایگاه آنها، وضعیت نمایشگاه کتاب در مقایسه با گذشته و جایگاه نهاد کتابخانه های عمومی صحبت شد.
قائم مقام سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: در نظرسنجی حضوری ۶۶ درصد افراد ناشر مدنظر خودرا در نمایشگاه پیدا کردند. همین طور مخاطبان در روز جمعه، دسترس نبودن آب شرب و در دسترس نبودن پارکینگ و سروصدای نمایشگاه را به عنوان نقاط ضعف اعلام نمودند. وجود ایستگاه شارژ موبایل، در اختیار داشتن سبد خرید و برگزاری صندوق های رای گیری نیز به عنوان نقاط قوت روز سوم یاد شد.
وی با اشاره به برگزاری ۳۴ نشست در نمایشگاه کتاب اضافه کرد: مجموع فروش در بخش حضور نمایشگاه ۱۰۴ میلیارد تومان است که از این مقدار ۷۳ میلیارد تومان مربوط به دستگاه های کارتخوان مستقر در غرفه ها بوده و ۳۱ میلیارد تومان مربوط به کارت به کارت و سایر روش های پرداخت. همین طور در بخش مجازی نیز مجموع فروش ۳۸ میلیارد تومان بوده است که ۲۵ میلیارد تومان مربوط به خرید از ناشران و ۱۳ میلیارد مربوط به خرید از کتابفروشان است. بدین سان تا آخر روز سوم نمایشگاه ۱۴۲ میلیارد تومان فروش را تجربه کرده است. همین طور در بخش مجازی ۲۵۰ هزار نسخه در قالب ۱۵۰ هزار بسته فروخته و ساماندهی شده است.
رمضانی درباره ی تخلفات نیز اظهار داشت: هیئت رسیدگی به تخلفات به ۹ پرونده رسیدگی کرده است که از این تعداد برای ۴ پرونده از بخش ناشران داخلی محکومیت هایی صادر گردیده است. تعطیلی غرفه به مدت یک روز، تعطیلی پنل مجازی به مدت سه روز و محرومیت از تسهیلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون احکامی بودند که برای ناشران متخلف صادر گردیده است.
وی اضافه کرد: برای سه ناشر داخلی هم حکم توبیخ کتبی و درج در پرونده و عدم تکرار تخلف صادر گردیده است. همین طور یک ناشر خارجی نیز محکوم به توبیخ کتبی و درج در پرونده شد.


منبع:

1403/02/23
09:19:06
5.0 / 5
133
تگهای خبر: آثار , بین المللی , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ