دوشنبه در حوزه هنری؛

برگزاری نشست زبان شناخت با مبحث کتیبه های فارسی در آناتولی

برگزاری نشست زبان شناخت با مبحث کتیبه های فارسی در آناتولی

به گزارش پرسی بلاگ، بیست و یکمین نشست زبان شناخت با مبحث کتیبه های فارسی در آناتولی و فرارود دوشنبه یکم خرداد در حوزه هنری برگزار می گردد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، بیست و یکمین نشست از سلسله نشست های زبان شناخت با مبحث «ارائه و بررسی کتیبه های فارسی در آناتولی و فرارود» و نمایش آثار و تصاویر و خوانش متن های در ارتباط با این کتیبه ها، به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری و با حضور محمدرضا محمدی نجات، پژوهشگر و مستندساز و مهدی صالحی، مجری کارشناس این سلسله نشست ها، روز دوشنبه اول خرداد در سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری برگزار می گردد.
محمدرضا محمدی نجات، پژوهشگر، روزنامه نگار و مستند ساز، سال ها در کشورهای مختلف منطقه به فعالیتهای پژوهشی فرهنگی اشتغال داشته و مستندهای زیادی از وی در شبکه های داخلی و خارجی به نمایش در آمده است.
محمدی نجات در رابطه با جایگاه زبان فارسی در خارج از مرزهای ایران کنونی اظهار داشت: زبان فارسی، نه تنها بعنوان میراث مشترک ایرانی ها ساکن در مرزهای ایران کنونی شناخته می شود، بلکه بعنوان زبان قومیت علمی، رسمی و مایه فخر و مباهات قومیت های دیگر در مرزهای ایران بزرگ فرهنگی هم قلمداد می شود.
وی در رابطه با جزئیات این نشست اظهار داشت: این عرضه تلاش در انداختن نور روی برخی زوایای تاریک کاربرد و گسترش این میراث پرافتخار در سرزمین های آناتولی و فرارود دارد. در این ارائه، تصاویری از کتیبه های فارسی در امکان تاریخی ماوراالنهر و ترکیه امروزی، که به طور عمده من تهیه کرده ام، به معرض نمایش گذاشته می شود.
بیست و یکمین نشست از سلسله نشست های «زبان شناخت» از ساعت ۱۷ تا ۱۹ دوشنبه اول خرداد در حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، روبروی کوچه پورموسی برگزارمی شود و عموم علاقه مندان و پژوهشگران جهت شرکت در این نشست می توانند در سالن طاهره صفارزاده حضور پیدا کنند.


منبع:

1402/02/31
01:18:32
5.0 / 5
93
تگهای خبر: آثار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ