احمدوند مطرح كرد؛

حمایت معاونت فرهنگی ارشاد از ناشر نیست از کالای خوب فرهنگی است

حمایت معاونت فرهنگی ارشاد از ناشر نیست از کالای خوب فرهنگی است

به گزارش پرسی بلاگ، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران، اظهار داشت: حمایت ما از ناشر نیست بلکه از کالای خوب فرهنگی است.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در غرفه مجمع ناشران دفاع مقدس در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: ما می توانیم با جلسات منظم به نقد و بررسی طرح ها و پیشنهادات شما بپردازیم و آنها را با حضور خودتان مورد ارزیابی دقیق تر قرار دهیم. بخصوص که ما، در عرصه تولید، تبلیغ، ترویج و حمایت دغدغه های مشترکی داریم.
این مدیر فرهنگی بعد از استماع سخنان ناشران دفاع مقدس اظهار داشت: پیشنهاد ما اینست که دوستان راه کارهای خویش را برای حل مسائل با عنایت به شرایط و امکانات ارائه نمایند. اساسا شما بهترین کارشناسان برای عرضه چاره ها هستید و ما از پیشنهادات شما استقبال می نماییم.
وی اضافه کرد: وظیفه معاونت فرهنگی تأمین کاغذ نبوده و نیست ولی چون دغدغه ناشران را می دانیم وارد این حوزه شده ایم. منظور از عدالت فرهنگی این نیست که به همه یک سهم برسد، ناشرانی که پنجاه کتاب را منتشر نموده و ۳۰ کتاب او جزو کتاب های خوب محسوب می شوند؛ طبیعتاً باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حمایت ما از ناشر نیست بلکه از کالای خوب فرهنگی است. شیوه عطای یارانه ها هم باید به سمت مصرف کنندگان بروند. تولیدکنندگان نشر دفاع مقدس باید حمایت شود این درست است ولی تصور این نیست که همه کتاب های این حوزه باید خریداری شود. ارشاد کتاب ها را برای کتابخانه ها خریداری می کند اما اگر کتابی را کسی نخواند چه؟ وی ادامه داد: مفهوم خرید کتاب به مفهوم پشتیبانی از کتاب دفاع مقدس باید مشخص شود. ارشاد موظف است به بیشتر خوانده شدن کتاب ها کمک نماید.
احمدوند در پاسخ به ناشری که خواستار حمایت ارشاد از ناشران علاقمند دفاع مقدس در برگزاری فروشگاه های این حوزه شده بود، اظهار داشت: پیشنهاد برگزاری فروشگاه های نشر کتاب دفاع مقدس پیشنهاد خوبی است. ما مصوبه در این حوزه داشتیم ولی اعتبار ریالی برای آن در نظر گرفته نشد. مسائل اعتباری و مالیاتی در این مساله مهم می باشد. اگر نظام مالی حمایت کند، ما برای خرید ملک به منظور ایجاد فروشگاه برای ناشران آمادگی داریم.


منبع:

1402/02/27
05:46:32
5.0 / 5
303
تگهای خبر: بین المللی , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ