پاسخ شورای شهر به چرایی افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس پایتخت

پاسخ شورای شهر به چرایی افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس پایتخت

به گزارش پرسی بلاگ، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد نرخ سرویس مدارس توضیحاتی ارائه نمود.


جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت نحوه تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس اظهار داشت: هر ساله نرخ کرایه سرویس مدارس در شورای شهر مصوب می شود و برای سالجاری هم پیشبینی شده به صورت متوسط ۲۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشیم اما از آنجاییکه در بعضی موارد پارسال افزایشی وجود نداشته، مشکلات خاصی در بعضی مسیرها وجود دارد و برای سالجاری اجازه داده شد تا سرویس مدارس متوسط ۲۵ درصد و حداکثر تا ۳۵ درصد افزایش نرخ داشته باشند.

وی ادامه داد: قاعدتا برای ایجاد تناسب باید در بعضی مسیرها، نرخ کرایه سرویس مدرسه ۲۰ درصد و کمتر رشد کند تا در بعضی مسیرهای دارای مشکلات خاص رشد کرایه با رعایت سقف ۲۵ درصد، تا ۳۵ درصد رشد کندتا معدل به ۲۵ درصد افزایش برسد.

تشکری هاشمی در پاسخ به انتقاد برخی والدین مبنی براینکه مدارس دوسال تعطیل بوده و مبنای افزایش نرخ سرویس مدرسه باید سال۹۹ باشد، با اشاره به اینکه همانطور که هزینه خانوار همچون خواربار، بیمه، نرخ سوخت و... در طول سال های کرونا افزایش قیمت داشته و این هزینه هم چه مسافر داشته باشند و چه نداشته باشند به مالک خودرو تحمیل شده است، اظهار داشت: ازاین رو بر اساس افزایش سال به سال نرخ کرایه را مشخص کردیم پس اگر در سال های کرونایی، مدارس تعطیل بودند، اما هزینه ها برای راننده افزایش داشته است و سال جاری برمبنای سال ۱۴۰۰، رشد ۲۵ درصدی اعمال شده و همشهریان باید بدانند که سال ۱۴۰۰ مبنای رشد ۲۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: برابر مصوبه وزارت کشور، کمیسیونی در آموزش و پرورش تشکیل شده که پلیس راهور، انجمن اولیا و مربیان، شهرداری و... در آن حضور دارند و طبق ماده ۱۸ این کمیسیون تشخیص داده شده که این کمیسیون به چه نحوی سرویس ها را ساماندهی کنند و من در جدولی که توسط این کارگروه تدوین شده، به صورت ۵ کیلومتر-۵ کیلومتر مبالغ رند شده و به خانوارها رسما اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ کرایه سرویس مدارس برپایه آنچه که شورا تصویب کرده و برپایه جدول این کمیسیون است و قاعدتا نرخ نهایی باید منتج از نرخ پایه شورای شهر باشد و خارج از این نرخ غیرقانونی می باشد و باید دستگاههای نظارتی ورود کنند، اظهار داشت: نرخ گذاری از وظایف شورای شهر است و طبق ماده ۱۸ این کمیسیون نمی توانند خارج از مصوبه مبلغی از خانوارها دریافت نمایند و شورا نظارت کلان خویش را خواهد داشت؛ اما دقت داشته باشید که برای سرویس هایی که ظرفیت بیشتر ۴ نفر دارند همچون ون، مینی بوس و حتی اتوبوس باید یک نفر همراه در سرویس مدرسه حضور داشته باشند و همینطور مقرر شده که نماینده شرکت خدمات دهنده سرویس مدارس در مدارس حاضر باشند که به صورت طبیعی به هزینه کرایه اضافه می شود و ازاین رو فقط صرف کرایه سرویس خودرویی نیست.

تشکری هاشمی در پاسخ به این سؤال که والدین شکایت یا انتقاد خویش را کجا میتوانند ثبت کنند اظهار داشت: والدین میتوانند گلایه یا شکایت خودرا در کمیسیون مربوطه سرویس مدرسه ثبت کرده و میتوانند در صوت بروز تخلف مساله را از راه تماس با ۱۸۸۸ به اطلاع شورا و مدیران شهری برسانند.
منبع:

1401/07/01
14:47:42
5.0 / 5
253
تگهای خبر: آموزش , پلیس , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ