سازمان ملل زنگ خطر را در رابطه با برده داری مدرن به صدا در آورد

سازمان ملل زنگ خطر را در رابطه با برده داری مدرن به صدا در آورد

به گزارش پرسی بلاگ، گزارش جدیدی از جانب سازمان ملل فاش کرد، حدود ۵۰ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ قربانی کار الزامی یا ازدواج الزامی شده اند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، گزارش جدیدی که از جانب دو نهاد سازمان ملل انتشار یافت، نشان داد تعداد افرادی که برده داری مدرن را در جهان تجربه می کنند در پنج سال قبل ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کرده و در میان آنها گروه زنان و کودکان "به طور نامتناسبی صدمه پذیر" هستند.
بر طبق این تحقیق که روز دوشنبه انتشار یافت، تخمین زده شد، در سال ۲۰۲۱، ۵۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان به دام برده داری افتاده اند که از این میان ۲۸ میلیون نفر قربانی کار الزامی و ۲۲ میلیون قربانی ازدواج الزامی شده اند.
این گزارش با عنوان "گزارش برآوردهای جهانی از بردگی مدرن" از جانب دو نهاد وابسته به سازمان ملل شامل "سازمان بین المللی کار" و "سازمان بین المللی مهاجرت" و با مشارکت بنیاد مستقل "آزادانه راه بروید" تهیه شده است.
این مطالعه "بحران های تشدید کننده" را دلیل اصلی افزایش چشم گیر آمار ذکر کرد که شامل همه گیری کووید-۱۹، درگیری های مسلحانه و تغییرات آب و هوایی هستند. این بحران ها "به اختلال بی سابقه در حوزه اشتغال و آموزش، افزایش شدید فقر، مهاجرت الزامی و ناایمن، و افزایش موارد گزارش شده خشونت جنسی منجر گردید."
بر مبنای برآورد نویسندگان این گزارش، تعداد زنان و دختران در دسته قربانیان کار الزامی معادل ۱۱.۸ میلیون و در دسته ازدواجهای الزامی بیشتر از ۱۴.۹ میلیون تن بوده است. این مطالعه بیان داشت، بیشتر از ۳.۳ میلیون نفر از همه قربانیان کار الزامی کودک هستند.
به نوشته این گزارش، بیشتر از نیمی از موارد کار الزامی در کشورهای با درآمد بالاتر از سطح متوسط ​​یا با درآمد بالا صورت می گیرد و کارگران مهاجر بیشتر از سه برابر بیشتر از سایر کارگران در معرض کار الزامی هستند.
این مطالعه با اشاره به اینکه این مشکل "تمام مناطق را تحت تاثیر قرار می دهد" تصریح کرد که منطقه آسیا-اقیانوسیه بیشترین آمار افراد قربانی کار الزامی را داشته و بیشترین میزان شیوع کار الزامی و ازدواج الزامی در کشورهای عربی وجود دارد.1401/06/22
10:11:55
5.0 / 5
159
تگهای خبر: آموزش , بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ