مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش:

مدارس شاهد صاحب شناسنامه فعالیت می شوند

مدارس شاهد صاحب شناسنامه فعالیت می شوند

به گزارش پرسی بلاگ، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال تحصیلی پیش رو تمام مدارس شاهد منطبق بر شناسنامه فعالیت مدارس شاهد فعالیت می نمایند اظهار داشت: حدود ۶۱ تا ۶۲ درصد دانش آموزان ما از جامعه ایثارگری هستند که رأس آن فرزند شهید و پایین ترین آن نوه رزمنده است.


محمدرضا رزاقی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برنامه های این اداره کل جهت ارتقای کیفیت مدارس شاهد اظهار نمود: در طول این سال ها، هیچکدام از وزراء به این صراحت روی کیفیت بخشی و گسترش فعالیت تاکید نداشتند.
وی ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و پیگیری مطالبات شان هم مورد توجه است.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برنامه استانداردسازی در مدارس شاهد را پیش می بریم اظهار داشت: از سال قبل به رغم شرایط کرونایی، استانداردسازی را تحت عنوان شناسنامه فعالیت مدارس شاهد جاری کردیم و سال جاری به صورت مشخص در برنامه سالانه اداره کل وارد کردیم که در ستاد هم تصویب شده است.
رزاقی افزود: براین اساس در سال تحصیلی آینده، کلیه مدارس شاهد منطبق بر شناسنامه فعالیت مدارس شاهد فعالیت می نمایند.
او همینطور در رابطه با درجه بندی مدارس شاهد اظهار داشت: فعلاً به دنبال درجه بندی مدارس نیستیم. در درجه اول به دنبال آن هستیم که همه مدارس مطابق یک چارچوب فعالیت کنند. سپس به سمت درجه بندی برویم. البته به دنبال درجه بندی یک، دو، سه نیستیم. بلکه بنای ما بر اینست که هر مدرسه خودش را نسبت به سال قبلِ خودش ارتقاء دهد.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ما این بازخورد را به خود استان و منطقه می دهیم که این مدرسه نتوانست خودش را نسبت به سال قبل ارتقاء دهد و آنها تصمیم می گیرند. وقتی درجه بندی می نماییم امکان دارد مدارس وارد کارهای شکلی شوند، اما نگاه ما طور دیگری است و این گونه نگاه کردیم که مدرسه از نظر فعالیت آموزشی و پرورشی سال قبل چگونه بوده و آیا سال جاری بهتر شده است یا خیر؟ اگر بهتر شده است کاملا مشخص می کند که برای سال بعد چه کاری می خواهد انجام دهد و اگر بهتر نشده است به استان اعلام می نماییم که در این حوزه موفق نبوده و باید اقدامی کنند یا مدیر را جابجا کنند یا اقدام دیگری انجام دهند.
رزاقی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه وزارت آموزش و پرورش برای توسعه کمی مدارس شاهد اظهار نمود: وزیر آموزش و پرورش بر افزایش مدارس شاهد اصرار دارد و ما هم با همین اولویت، در استان هایی که ساختمان مازاد از مدارس دولتی داشته باشند و بگونه ای باشد که مدارس دولتی دیگر از حیث تراکم دانش آموزی فشاری وارد نشود با ایجاد و یا تبدیل وضعیت، موافقت می نماییم.
وی ادامه داد: تابحال شرایط ۱۹ مدرسه را بررسی کردیم که البته در ستادمرکزی شاهد باید در رابطه با آنها اظهار نظر شده و درصورت دریافت موافقت، به استان ها اعلام نماییم که مقدمات لازم را فراهم نمایند.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که حدود ۴۰۸ هزار دانش آموز داریم که اگر موافقت ۱۹ مدرسه را بگیریم، ظرفیت دانش آموزی ما در مدارس به ۴۱۰ هزار نفر می رسد اظهار داشت: حدود ۶۱ تا ۶۲ درصد دانش آموزان ما از جامعه ایثارگری هستند که رأس آن فرزند شهید و پایین ترین آن نوه رزمنده است. ما سال جاری بخصوص برای توسعه جامعه ایثارگری، امتیاز ایثارگران را جهت ثبت نام افزایش دادیم و نگاه ستاد مرکزی بر همین مساله استوار بود.
منبع:

1401/06/20
08:59:50
5.0 / 5
142
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ