پرداخت غرامت دستمزد ایام حاملگی از ماه دوم مرخصی زایمان

پرداخت غرامت دستمزد ایام حاملگی از ماه دوم مرخصی زایمان

به گزارش پرسی بلاگ، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به طرح دولت سیزدهم در مورد اختصاص هدفمند یارانه دارو به بیماران اظهار داشت: در طرح دارویار داروهای جدیدی تحت پوشش خدمات بیمه قرار گرفت و بنا است مابه التفاوت نرخها از جانب دولت در قالب یارانه به شرکت های بیمه پرداخت گردد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در بیست ویکمین سفر استانی به استان اصفهان و در مراسم بهره برداری از طرح ارتقای هتلینگ بخش زنان و زایمان بیمارستان شبیه خوانی کاشان اظهار داشت: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، در همین مدت کوتاه، اقدامات بزرگی در سازمان تامین اجتماعی و در بخش درمان این سازمان انجام شده و گره گشایی های خوبی برای ارتقای خدمات به مردم انجام شده است. هرچند کارهای عقب افتاده زیادی هم هست که باید صورت گیرد و بطور قطع مردم ما شایسته بیش از اینها هستند که این مسیر ارتقای مستمر خدمات، باید با دستان پرتوان کادر شریف درمان پیگیری شود. با اهمیت ترین مسئله برای ما این است که در نقطه تماس با مردم، رضایتمندی جامعه تحت پوشش را شاهد باشیم و لبخند رضایت خدمت گیرندگان باید شاخص اثربخشی خدمات ما باشد.
وی ادامه داد: کادر درمان تامین اجتماعی، یکی از مهم ترین تعهدات این سازمان به جامعه هدف را ارائه می دهند و در دوره مدیریت جدید، بهبود و ارتقای خدمات درمانی تامین اجتماعی را از ابتدا به عنوان یکی از اهداف و اولویت های اصلی خود اعلام کردیم. توسعه خدمات در همه عرصه ها خصوصاً در زمینه درمان از راهبردهای سازمان تامین اجتماعی است و دولت مردمی نیز در حوزه توسعه خدمات درمانی در سطح کشور اقدامات ارزشمندی انجام می دهد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همین طور اظهار داشت: از شروع شروع ماموریت در سازمان تامین اجتماعی در شهریور سال گذشته، پرداخت بموقع حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان و در کنار آن ارتقای خدمات درمانی را از مهم ترین اهداف و راهبردهای مدیریتی خود اعلام کردیم. در زمینه درمان، هدف اصلی ما کاهش پرداخت از جیب مردم و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند بیمار به جز رنج بیماری نباید مشکل دیگری داشته باشد. خوشبختانه این هدف در درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی محقق شده است و باید توسعه کمی و کیفی خدمات با جدیت پیگیری شود و در درمان غیرمستقیم نیز کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان مورد توجه قرار گیرد.
موسوی با اشاره به طرح دولت سیزدهم در مورد اختصاص هدفمند یارانه دارو به بیماران اظهار داشت: طرح دارویار برای هدفمند شدن پرداخت یارانه دارو، به خوبی و با موفقیت درحال اجراست و شاهد آثار مثبت آن در سطح جامعه هستیم و خوشبختانه در بخش درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی موردی از پرداخت از جیب مردم گزارش نشده است. در طرح دارویار داروهای جدیدی تحت پوشش خدمات بیمه قرار گرفت و بنا است مابه التفاوت نرخها از جانب دولت در قالب یارانه به شرکت های بیمه پرداخت گردد.

وی افزود: در ماه های گذشته ۴۷ قلم داروی بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت و گسترش بیشتر پوشش بیمه ای داروها و توسعه خدمات در امتداد تحقق هدف راهبردی کاهش پرداخت از جیب مردم با جدیت دنبال می شود. همین طور در این دولت توسعه پوشش بیمه خدمات درمان ناباروری در دستور کار قرار گرفت که این مساله در سیاست های کلی جمعیت و همچنین بند ۸ سیاست های کلی تامین اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است. خدمات درمان ناباروری در بسیاری موارد هزینه های سنگینی دارد و در کشور ما حدود ۳ میلیون زوج نابارور وجود دارد که خدمات درمان ناباروری و پوشش بیمه ای این خدمات، برای آنان اهمیت زیادی دارد. افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه و پرداخت ماهیانه حقوق و همچنین غیرحضوری شدن فرآیندهای کار و شروع پرداخت غرامت دستمزد ایام حاملگی از ماه دوم مرخصی زایمان کار بسیار ارزشمندی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در طول این مدت کوتاه از عمر دولت سیزدهم در سازمان تامین اجتماعی، اقدامات بزرگی انجام شده و گره گشایی های خوبی برای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به مردم انجام شده است. البته کارهای عقب افتاده زیادی هنوز هست که باید پیگیری شود و بطور قطع مردم ما شایسته بیش از اینها هستند که مسیر توسعه کمی و کیفی خدمات با دستان پرتوان کادر شریف درمان پیگیری می شود. سازمان تامین اجتماعی ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و سایر اقشار جامعه نیز امکان استفاده از خدمات درمانی این سازمان را دارند. با اهمیت ترین مسئله برای ما این است که در نقطه تماس با مردم، رضایتمندی جامعه تحت پوشش را شاهد باشیم و رضایت خدمت گیرندگان شاخص اثربخشی خدمات است. همکاران حوزه درمان تامین اجتماعی فرصت بسیار ارزشمندی در خدمت به مردم و بهترین اقشار جامعه دارند. طبیب بودن افتخار بزرگی است و ما مفتخریم که در کنار پزشکان عزیز در خدمت مردم و بیماران هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جریان این سفر همین طور از خدمات دو تن از همکاران شهید بخش درمان سازمان، شهیدان شکاری و زارعی نیز تقدیر و از خانواده این شهدا، تجلیل نمود.

در مراسم بهره برداری از طرح ارتقای هتلینگ بخش زنان و زایمان بیمارستان شبیه خوانی کاشان، همین طور دکتر امیررضا آذرنوش مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان اظهار داشت: بخش هتلینگ بیمارستان شبیه خوانی این شهرستان با ارائه خدمات VIP بالاترین استاندارهای خدمات درمانی همطراز با بهترین بیمارستان های کشور را به بیمه شدگان ارائه می دهد.

وی با اشاره به این که تمامی هزینه های درمان و بستری در بخش VIP بیمارستان شبیه خوانی برای بیمه شدگان به طور کامل رایگان است، اضافه کرد: در این بیمارستان تمامی خدمات زنان و زایمان، نوزادان و نازایی با بهترین امکانات و کادر درمان متخصص و مجرب توسط بانوان به بیمه شدگان ارائه می شود.
وی اشاره کرد: بیمارستان شبیه خوانی مجهز به اتاق های ۲ تخته با بهترین تهویه، امکانات، وسایل و تجهیزات جدید، اتاقLDR حضور همسر و همراه در کنار مادر باردار، خدمات زایمان بی درد، کلاس های آمادگی زایمان برای مادران باردار، ارائه بسته های آموزشی، غربالگری بیماریهای زنان و درمانگاه مامایی رایگان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان با اشاره به این که ماهانه افزون بر ۲۰۰ زایمان در بیمارستان شبیه خوانی کاشان به انجام می رسد، اظهار داشت: ۹۵ درصد از کارکنان این مرکز تک تخصصی را بانوان می سازند.
1401/06/17
19:25:14
5.0 / 5
549
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ