مروری بر چند پرونده پلیسی

دستگیری سارق حرفه ای به همراه تجهیزات دودزا و میخ پرتاب کن

دستگیری سارق حرفه ای به همراه تجهیزات دودزا و میخ پرتاب کن

به گزارش پرسی بلاگ، رئیس پلیس آگاهی پایتخت ضمن اشاره به مهم ترین پرونده های پلیس اگاهی در ایام اخیر از دستگیری یک تبهکار حرفه ای، سارق به عنف، دو کیف قاپ حرفه ای و... اطلاع داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولی پور گودرزی ضمن اشاره به اهم پرونده های پلیس آگاهی در ایام اخیر اظهار نمود: در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت ماموران اداره نهم پلیس آگاهی حین گشت زنی در اتوبان شهید محلاتی به یک خودرو پژوپارس مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی افزود: تحقیقات آغازین ماموران مشخص کرد که وسیله نقلیه مذکور سابقه سرقت دارد و سرنشین آن یک سارق حرفه ای خودرو است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: همین مبحث سبب شد تا ماموران فورا خودروی پژوپارس مورد نظر را با استفاده از آژیر و بلندگو متوقف کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: متهم بعد از مشاهده گشت پلیس به سرعت فرار کرد و حین فرار با حرکات مارپیچ به خودرو های درحال تردد شهروندان در اتوبان شهید محلاتی آسیب زد.

وی اضافه کرد: در ادامه ماموران بعد از ۳۰ دقیقه تعقیب و گریز خودرو مذکور را متوقف و متهم را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: در بررسی های ابتدایی مشخص شد که متهم از سیستم دودزا و میخ پرتاب کن برای اعمال مجرمانه و فرار از چنگ ماموران پلیس بهره برده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: تحقیقات ابتدایی مشخص کرد که متهم سابقه داشته و سارق حرفه ای خودرو و فروشنده مواد مخدر در تهران بوده که توسط ماموران اداره نهم پلیس آگاهی دستگیر شده است.

وی اظهار نمود: متهم در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و با صدور قرار قانونی از جانب مقام قضایی برای کشف جرائم احتمالی در اختیار ماموران اداره نهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات در رابطه با این پرونده همچنان ادامه دارد.
دستگیری دو کیف قاپ حرفه ای
گودرزی در ادامه ضمن اشاره به عملیات دستگیری دو کیف قاپ حرفه ای اظهار داشت: در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی در خیابان وحدت اسلامی حین گشت زنی به موتورسوار و ترک نشین آن با پلاک مخدوش موتورسیکلت مشکوک شدند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات آغازین ماموران منجر به مشخص شدن هویت متهمان بعنوان سارقان حرفه ای شد که قصد کیف قاپی از یک شهروند را داشتند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ضمن اشاره به وارد عمل شدن کارآگاهان بعد از دریافت این اطلاعات اظهار داشت: متهمان بعد از مشاهده گشت آگاهی در کوتاهترین زمان ممکن با استفاده از موتورسیکلت مورد نظر متواری شدند.

گودرزی اظهار داشت: در ادامه ماموران در جریان یک تعقیب و گریز و با اجرای طرح مهار، موتورسیکلت سارقان را متوقف کردند اما آنها قصد داشتند با استفاده از اسلحه سرد به پلیس حمله ور شوند که ماموران با بکارگیری فنون رزمی درگیری را به اتمام رساندند و متهمان را دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان بعد از منتقل شدن به پایگاه هجدهم پلیس آگاهی، طی تحقیقات ابتدایی به جرم کیف قاپی در سطح شهر تهران اعتراف کردند و به پلیس گفتند که با قصد دزدی از یک زن توسط کارآگاهان دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن اشاره به کشف دو قبضه سلاح سرد از این دو تن، اظهار داشت: هر دو سارق با هماهنگی مرجع قضایی برای کشف جرائم احتمالی در اختیار ماموران پایگاه هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند. تحقیقات در رابطه با این پرونده همچنان در جریان است.
دستگیری گوشی قاپ و سارق به عنف در جنوب تهران
رییس پلیس آگاهی تهران ضمن اشاره به دستگیری یک گوشی قاپ خشن در جنوب تهران اظهار داشت: در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران اداره هجدهم پلیس آگاهی حین گشت زنی در جنوب تهران به یک موتورسیکلت مشکوک شدند و تحقیقات اولیه را شروع کردند.

وی افزود: بررسی های ابتدایی ماموران نشاندهنده راکب موتورسیکلت سارق حرفه ای گوشی و سارق به عنف بوده که چند روز قبل هم با ماموران پلیس درگیر شده و فرار کرده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: حساسیت مبحث سبب شد تا کارآگاهان سریعا برای دستگیری سارق حرفه ای وارد عمل شوند و موتورسیکلت وی را متوقف کنند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: متهم بعد از مشاهده گشت پلیس سریعا فرار کرد و با حرکات مارپیچ و ترمزهای ناگهانی در خیابان های جنوبی تهران سبب خسارت به خودرو های شهروندان شد.

وی اضافه کرد: ماموران در جریان این تعقیب و گریز طولانی با اجرای طرح مهار موتورسیکلت را متوقف و با استفاده از فنون رزمی سارق جوان را که می خواست به پلیس حمله کند، دستگیر کردند.

گودرزی اظهار داشت: متهم که یکی از اتباع کشورهای همسایه بود، بعد از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود در خصوص بیشتر از ده ها فقره گوشی قاپی از شهروندان و حمله به ماموران پلیس معترف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار نمود: بعد از صدور قرار قانونی از جانب مرجع قضایی، متهم برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
سارق متواری با شلیک پلیس متوقف شد
گودرزی در ادامه ضمن اشاره به دستگیری سارق متواری جوان اظهار نمود: در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران اداره نهم پلیس آگاهی حین گشت زنی در اتوبان آزادگان به یک خودرو ۲۰۶ مشکوک شدند و تحقیقات آغازین را شروع کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت افزود: کارآگاهان در نخستین گام متوجه سابقه سرقت خودرو مورد نظر شدند. همینطور مشخص شد که سرنشین وسیله نقلیه سارق حرفه ای محتویات داخل خودرو است.

گودرزی خاطرنشان کرد: همین مورد سبب شد تا ماموران اداره نهم پلیس آگاهی وارد عمل شوند و سریعا وسیله نقلیه مذکور را متوقف کنند.

وی اظهار داشت: متهم بعد از مشاهده پلیس به صورت خطرناک در اتوبان متواری شد که ماموران اداره نهم پلیس آگاهی بعد از تعقیب و گریز چند کیلومتری و با رعایت قانون بکارگیری سلاح با شلیک دقیق به لاستیک پژو ۲۰۶ خودرو را متوقف و سارق را بازداشت کردند.

گورزی اظهار نمود: با صدور قرار قانونی از جانب مرجع قضایی متهم برای تحقیقات بیشتر به ماموران اداره نهم پلیس آگاهی سپرده شد.

منبع:

1401/06/05
21:38:12
5.0 / 5
366
تگهای خبر: اجتماعی , پلیس , سیستم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ