اعلام حالت فوق العاده در شوش، تخلیه بیشتر از ۳۰ روستا

اعلام حالت فوق العاده در شوش، تخلیه بیشتر از ۳۰ روستا

به گزارش پرسی بلاگ فرماندار شوش با بیان حالت فوق العاده در ˮشوشˮ، از تخلیه بیشتر از ۳۰ روستا و اتخاذ تمهیدات و امكانات لازم برای اسكان موقت ساكنان مناطق در معرض خطر سیل اطلاع داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، عدنان غزی، آخرین وضعیت آمادگی وضعیت شهرستان شوش در استان خوزستان در مقابل سیل را شرح داد و اظهار داشت: با موافقت وزیر كشور، حالت فوق العاده در شهرستان شوش اعلام كردیم.
وی ادامه داد: شوش دارای سه رودخانه دز، كرخه و شاوور است كه از شمال تا جنوب آنرا در برمی گیرد. سه بخش درگیر در مجاورت این سه رودخانه، منطقه مركزی، فتح المبین و شاوور است. شاوور را در ابتدا تخلیه كردیم و در ایام بعدی برای ۱۱ روستا دستور تخلیه دادیم.
فرماندار شوش افزود: در بخش مركزی حاشیه دز و حاشیه كرخه هم برخی روستاها كه در خطر بودند را هم تخلیه كردیم. در بخش فتح المبین كه مرزی و همجوار عراق است هم دستور تخلیه چندین روستا را دادیم.
غزی با اشاره به اینكه در مجموع بیشتر از ۳۰ روستا تخلیه شدند و به بخشداران اخطار دادیم كه بخشداران مراقب باشند تا مشكلی پیش نیاید، اظهار داشت: برای سایر روستاها كه احتمال دارد مشكلی پیش بیاید، كلیه تمهیدات و امكانات لازم برای اسكان موقت دیده شده است.
وی تصریح كرد: حسب اطلاعیه های راهور و مدیریت بحران كه به ما ابلاغ می شود، عمل می نماییم و انتظار داریم مردم هم اخبار را از منابع موثق دنبال كنند و از توجه به اخبار غیرواقعی، اجتناب كنند.
فرماندار شوش افزود: در ادامه عملیات، نقاط دیگری را كه تشخیص می دهیم امكان دارد مشكل دار شوند را هم تخلیه و امكانات لازم بهداشتی و خدماتی را فراهم می نماییم كه با مشكل مواجه نشوند.1398/01/13
13:21:50
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ