شهردار منطقه ۲ عنوان كرد:

از ایجاد بوستان ۳۵ هکتاری تا تعیین تکلیف ۱۵ گود رها شده در منطقه ۲

از ایجاد بوستان ۳۵ هکتاری تا تعیین تکلیف ۱۵ گود رها شده در منطقه ۲

پرسی بلاگ: شهردار منطقه 2 با اشاره به تعیین تکلیف 15 گود رها شده در این منطقه از تصویب طرح شمسه ( شهر مدرن هوشمند) که یک بوستان 35 هکتاری است، آگاهی داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، مهدی صالحی عصر امروز در نشست خبری که بمنظور تشریح عملکردش در دورانی که به عنوان شهردار منطقه ۲ انتخاب شده، اظهار داشت: حدود ۱۰ ماه است که به عنوان شهردار منطقه ۲ انتخاب شدم و در طول این مدت کوشیدیم که برای تحقق رویکردها و تاکیدات شهردار تهران برنامه ریزی مفصلی داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه بامداد امروز طرح شمسه در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسید، اشاره کرد: طرح شمسه یعنی شهر مدرن هوشمند در اراضی توتستان های فرحزاد در جنوب یادگار امام اجرا خواهد شد که با اجرای این طرح ۳۵ هکتار فضای سبز تحویل شهروندان تهرانی می شود.
صالحی با اعلان اینکه اجرای پروژه شمسه به عنوان کلان پروژه منطقه ۲ در سال ۱۴۰۲ تحویل شهروندان می شود، اظهار داشت: این پروژه به اندازه پارک ملت خواهد بود که پلن مالی آنرا به شورای شهر تهران ارائه خواهیم کرد و این اعتبارات به شکلی طراحی شده که منابع مالی اجرای پروژه از درون آن تامین می شود و همزمان تامین سرانه و خدمات مدرن را در آن پیش بینی کردیم و در مورد ساماندهی املاکی که در این محدوده در طول سالهای مختلف به عنوان سکونتگاه های بدون مجوز شکل گرفتند طرح ساماندهی پیش بینی کردیم و این در حالیست که نمی خواهیم طرح را به شکلی انجام دهیم که چرخ های توسعه طرح زندگی افراد را نابود کند.
تا اختتام سال فاز اول اکوپارک در فرحزاد را اجرائی می کنیم

وی با اعلان اینکه از ابتدا قول داده بودیم که موضوع روددره فرحزاد را پیگیری کرده و این محدوده را ساماندهی نماییم، افزود: در آخرین بازدیدی که به همراه نایب رییس شورای شهر داشتیم در این محدوده دیگر از لطمه های اجتماعی مهلک خبری نبود و ما تجربیات خاصی را در ساماندهی فرحزاد داشتیم که از تیراندازی بین پلیس و خرده فروشان تا کشف زاغه های ۴۰ متری را شامل می شود و حدود ۶۰۰ نفر از معتادان متجاهر را در مراکز ماده ۱۶ ساماندهی کردیم و الان زمینه برای اجرای طرح اکوپارک فراهم شده و در نظر داریم تا آخر سال فاز اول اکوپارک در فرحزاد را اجرائی نماییم و حتی می توانیم در ادامه زمینه جهت استفاده بین المللی از این مجموعه را نیز فراهم نماییم.
پلمب و حذف ۱۷ پلاک قرمز و ۲۳ پلاک ضایعاتی دره فرحزاد
شهردار منطقه ۲ اضافه کرد: در موضوع ساماندهی فرحزاد موضوع راه اندازی جاده دسترسی برای نیروهای انتظامی انجام شد و ۲۵ چراغ پایه نوری و ۲۱۸۰ متر جاده دسترسی به وجود آمد و همین طور ۱۷ پلاک قرمز و ۲۳ پلاک ضایعاتی پلمب و حذف شد و برای نصب پنج کانکس پلیس در این محدوده تمهیداتی اندیشیده شد.

آزادسازی ۱۲ هزار متر پلاک در منطقه ۲
وی با اعلان اینکه در امتداد احقاق حقوق شهرداری ۱۲ هزار متر پلاک آزادسازی شد، اظهار داشت: همین طور تعدادی آپارتمان که در اختیار غیر قرار داشت بازپس گیری شد.
صالحی با اعلان اینکه موضوع محله اسلام آباد یا روددره اوین درکه در دستور کار جدی قرار دارد، اظهار داشت: با اقداماتی که انجام شده، پیش بینی می شود که تعداد زیادی مسکن اجتماعی در این طرح شکل بگیرد و موضوع ساماندهی پلاک های متعلق به شهرداری تهران نیز در این محدوده تعیین تکلیف شد. چونکه ۳۰ درصد پلاک ها برای شهرداری است.
وی همین طور از تکمیل یک فاز از پل های تندرستی که بر فراز بزرگراه شهید همت ساخته خواهد شد آگاهی داد و اظهار داشت: تکمیل پل ها در حال انجام می باشد که با انجام این مهم یک مسیر طولانی برای پیاده روی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

ساماندهی میدان صنعت و میدان شهید تیموری
شهردار منطقه ۲ همین طور از ساماندهی پلازای شهری در بلوار پاک نژاد آگاهی داد و اظهار داشت: ساماندهی میدان صنعت و میدان شهید تیموری که چراغ قرمزهایش واقعا آزار دهنده است در دستور کار قرار دارد.
تعیین تکلیف ۱۵ گود منطقه ۲
۱۲۰ میلیارد تومان برای پایدارسازی دائم گود مجاور برج میلاد
وی همین طور درباب موضوع گودهای ناایمن منطقه با اشاره به این که ۱۵ گود در این منطقه قرار دارد، اشاره کرد: از شروع استقرارم به عنوان شهردار منطقه با جدیت مسئله گودهای رها شده را پیگیری کردم و حالا باید اعلام کنم که هیچ کدام از این گودها بلاتکلیف نیست. همچون گود مجاور برج میلاد که ۲ ماه است که ایمن سازی آن شروع شده و با پیش بینی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان نسبت به پایدارسازی دائم آن اقدام شده است و همین طور گود دریا نیز بخش زیادی از آن ایمن سازی شده و به زودی معبر مجاورش که سالهای طولانی بسته بود، بازگشایی می شود.
صالحی با تاکید بر این که در این منطقه گود بلاتکلیف نداریم، اظهار داشت: اصل گودبرداری ایرادی ندارد اما گاهی در پروسه ساخت مالکان با مشکلاتی مواجه می شوند که پروژه را در همان مرحله گودبرداری رها می کنند که در شورای شهر پنجم مصوبه ای درباب گرفتن ضمانت بانکی از مالکان پروژه های بزرگ تصویب گردید که بر این اساس از مالکان ضمانت می گیریم که نسبت به اجرای تعهداتشان اقدام نمایند و اگر گود را رها کردند شهرداری می تواند با بهره گیری از ضمانت هایی که مالک داده گود را ایمن سازی کنند.
گود بابک زنجانی در اختیار وزارت نفت است

وی در مورد گود ایران زمین موسوم به گود بابک زنجانی به ایسنا، اضافه کرد: این گود هم اکنون در اختیار وزارت نفت می باشد و گزارشی دال بر ناایمن بودن آن نداریم و به سبب ایراداتی که شورای عالی شهرسازی در مورد پروژه ای که مقرر است در این گود ساخته شود دارد، فعلا متوقف مانده است.
شهردار منطقه ۲ با اعلان اینکه پروژه این گود یک مجموعه هتل اداری بلندمرتبه است که شورای عالی شهرسازی بر روی مسئله بلندمرتبه بودن آن نظراتی دارد، اظهار نمود: مدتی پیش یکی از معاونین سازمان بازرسی از این گود بازدید کرد و ما از سازمان بازرسی خواستیم که به این مسئله ورود کند و نسبت به دستگاه های دولتی که مسئول گودها هستند متذکر شود اما تا امروز گزارشی دال بر پر خطر بودن این پروژه نداریم.
وجود ۹ ساختمان با ضریب بالا ناایمن در منطقه ۲

وی درباب وضعیت ساختمان های ناایمن این منطقه نیز اظهار داشت: ۹ ساختمان در منطقه ۲ با ضریب بالا ناایمن تشخیص داده شده اند که یکی از ساختمان ها متعلق به یکی از مجموعه های دولتی و دو ساختمان نیز برای شهرداری است که ایمن سازی و رفع خطر آنها در دستور کار قرار گرفته است.
صالحی با بیان خبر پرداخت ۹۰ درصد معوقات پیمانکاران منطقه ۲ افزود: در گذشته مشکلی وجود داشت که یا مناقصات ما به سبب عدم اعتماد پیمانکاران و یا برنده نشدن شرکت ها، به نتیجه نمی رسید ولی حالا با پرداخت معوقات و ایجاد اعتماد این مشکلات تا حدود زیادی رفع شده است.
وی با بیان خبر ساماندهی و لایروبی مسیل ها و سیل برگردان ها، اظهار داشت: خط ۱۰ مترو پنج ایستگاه در منطقه ۲ دارد که سطح دسترسی به خدمات عمومی را به ویژه در شمال منطقه می افزاید و همانطور که قول داده اند تا آخر سال ۱۴۰۴ این ایستگاه ها تحویل داده می شود.

رفع خطر گودهای کیهان و مرزداران
شهردار منطقه ۲ همین طور در مورد آخرین وضعیت گود کیهان و گود مرزداران، اظهار داشت: گود کیهان به طور کامل پر شده و از گود مرزداران نیز رفع خطر شده است.
وی ادامه داد: گود دریا دارای مشکلات حقوقی است و پیش بینی اجرای سریع پروژه در آن وجود ندارد و موضوع پر کردن آنرا دنبال می نماییم.
صالحی در مورد پروژه ای که مقرر است در گود ایران زمین اجرا شود، اظهار داشت: قرار بود که یک مجموعه هتل اداری بلندمرتبه در این زمین ساخته شود که شورای عالی شهرسازی نسبت به بلندمرتبگی این پروژه ایراداتی گرفته است اما بنا به درخواست مالک، دستگاه قضایی به پرونده ورود کرده و این مسئله در دستور کار قرار دارد.
منبع:

1401/05/24
21:25:36
5.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ