به روز رسانی استراتژی WHO برای واکسیناسیون کووید-19

به روز رسانی استراتژی WHO برای واکسیناسیون کووید-19

سازمان جهانی بهداشت (WHO) استراتژی کووید-۱۹ را به منظور واکسینه کردن همه کادر درمان و افرادی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، به روز رسانی می کند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) با بیان استراتژی به روز شده واکسیناسیون تصریح کرد: باآنکه واکسیناسیون کووید-۱۹ بزرگترین و سریع ترین اقدام در تاریخ است، خیلی از افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند هنوز در مقابل این بیماری مصون نشده اند.
در این طرح، واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی کادر درمان و گروههای صدمه پذیر همچون افراد مسن و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند در جهت تلاش ها برای واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت جهان در اولویت قرار دارند.
تا به امروز در سرتاسر جهان بیشتر از ۱۲ میلیارد دُز واکسن کووید-۱۹ تزریق شده و در نتیجه کشورها به صورت متوسط ​​۶۰ درصد جمعیت خویش را واکسینه کرده اند. با این وجود، تنها ۲۸ درصد از میانسالان و ۳۷ درصد از کادر درمان در کشورهای کم درآمد، دوره اولیه واکسن خویش را دریافت کرده و بیشتر آنها دُزهای یادآور را تزریق نکرده اند.
"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: حتی در مناطقی که پوشش ۷۰ درصدی واکسیناسیون محقق شده باشد، اگر تعداد قابل توجهی از کادر درمان، میانسالان و سایر گروههای در معرض خطر در مقابل بیماری واکسینه نشوند، مرگ و میرها ادامه خواهد یافت، نظام سلامت همچنان تحت فشار باقی خواهد ماند.
وی تصریح کرد: واکسیناسیون همه افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند بهترین راه برای نجات جان انسان ها، حفاظت از نظام سلامت و تداوم فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی می باشد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، تسریع توسعه واکسن های موثر و تضمین دسترسی عادلانه به منظور کاهش قابل ملاحظه انتقال ویروس، اولویت اصلی است. سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود در صورتی که واکسن های موجود برای پیشگیری از نوع شدید بیماری و جلوگیری از فوت بیمار طراحی شده و جان میلیونها نفر را نجات داده، اما به صورت قابل توجهی انتقال ویروس را کاهش نداده اند.
منبع:

1401/05/01
12:21:51
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ