مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت برق گلستان خبر داد

کاهش خاموشی در بخش کشاورزی گلستان

کاهش خاموشی در بخش کشاورزی گلستان

گلستان مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق گلستان اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده، خاموشی پنج ساعته چاه های کشاورزی در استان گلستان به سه ساعت کاهش پیدا کرد.


سارا مقصودلو در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: در ایام گذشته با افزایش چشم گیر دمای هوا شاهد رشد فزاینده مصرف برق در استان گلستان بودیم که در غالب روزها بیشتر از سهمیه تخصیص یافته برق مصرف کردیم اما با تلاش صورت گرفته تابحال هیچ گونه مدیریت بار و خاموشی برای مشترکان نداشتیم اما بدون شک برای تداوم این مسیر و تأمین برق همه مشترکان به همراهی همه مردم نیاز داریم.
وی ادامه داد: بدون شک در شرایط فعلی عدم استفاده از سیستم های سرمایشی مقدور نیست اما رعایت راهکارهای مدیریت مصرف در زمان استفاده از لوازم برقی مؤثر است بنابراین مردم هنگام استفاده از اسپیلت دما را روی درجه رفاه قرار دهند همینطور در استفاده از سیستم های سرمایشی به صورت متناوب از پنکه و کولر استفاده کنند.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق گلستان متذکر شد: گاهی اوقات خاموش کردن یک لامپ اضافه، خارج کردن شارژر از پریز برق و عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج بار در عین حال که رفاه اجتماعی را مختل نمی کند کمک قابل توجهی به کنترل پیک بار مصرفی خواهد نمود.
مقصودلو تاکید کرد: میزان برق متناسب با تولید نیروگاه ها و حجم آب پشت سدها متفاوت می باشد و برپایه میزان تولیدی که اتفاق می افتد به هر استان بسته به تعداد اشتراک و نوع مصرف، سهمیه ای اختصاص می دهند و اگر بیشتر از سهمیه برق مصرف شود تولید دیگر جوابگوی این میزان نخواهد بود و برای تعادل بخشی و حفظ شبکه مجبور به اعمال خاموشی ها خواهیم شد.
وی به گلایه برخی کشاورزان گلستانی از قطع برق چاه های کشاورزی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: از آغاز شروع طرح های مدیریت بار، برپایه مصوبه هیئت وزیران و همه شرکتهای توزیع برق مقرر شده بود تمامی چاه های کشاورزی هر روز و به مدت پنج ساعت مدیریت شوند و برق آنها قطع شود که بعد از انجام رایزنی های گسترده از کانال های مختلف توانستیم میزان خاموشی پنج ساعته چاه های کشاورزی در گلستان را به سه ساعت کاهش دهیم.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق گلستان با اشاره به اینکه تمامی تلاش ما این است که کشاورزان بدون محدودیت به کار کشاورزی بپردازند، تاکید کرد: در گذشته برق ۲۰ درصد چاه های کشاورزی روزانه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر قطع می شد که هم اکنون این میزان به سه ساعت کاسته شده و چاه های کشاورزان از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر برق دار هستند.
1401/04/30
11:23:48
5.0 / 5
187
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ