سخنگوی شورای شهر تهران:

مسئولان در مورد عملکرد خود به مردم گزارش دهند

مسئولان در مورد عملکرد خود به مردم گزارش دهند

به گزارش پرسی بلاگ سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: همه در مقابل جهاد تبییین مسئولیت داریم و مسئولان باید به مردم در مورد عملکرد خود گزارش دهند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا. علیرضا نادعلی در نطق قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار نمود: امروز پنجم تیرماه است و به جهت زمانی در آستانه چهل و یکمین سالگرد دو اتفاق مهم قرار داریم. یک اتفاق ششم تیر است که حادثه ترور و سوءقصد به جان حضرت آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر تهران رخ داد و هفتم تیر که عروج عاشقانه بهشتی مظلوم و هفتاد و اندی یاران انقلابیشان در حزب جمهوری رقم خورد.
به گفته ی ایشان، اما این دفعه این دو تاریخ از منظری دیگر مد نظر و دقت قرار می گیرد؛ سید علی خامنه ای نمایندگی امام خمینی (ره) در شورای عالی دفاع را برعهده داشت که دائم میان پایتخت و جبهه در حال آمد و شد بود و البته بار مسئولیت هایی چون نمایندگی مجلس شورای اسلامی و... را نیز دراین میان بر دوش می کشیدند؛ اما آمده بودند تا در مسجد ابوذر، برای نمازگزارانی که مرتب در صفوف نماز نشسته بودند، سخن بگوید و به تعبیر خودش چون آن روزها شایعات فراوانی در بین مردم پخش شده بود، میخواستند به قسمتی از آنها پاسخ دهند؛ البته پرسش هایی که به دست سخنران مسجد ابوذر می رسید، برخی تند و گاه حتی بی ربط بود اما آیت الله خامنه ای به نیکی می دانست که هرکدام از این سوالات اگر پاسخ داده نشود و هر کدام از این مسائل اگر به درستی تبیین نشود غبار فتنه بواسطه آن، چگونه حتی چشمان مؤمنین به انقلاب را هم دستخوش تیرگی و نابینایی خواهد شد و این دقیقاً همان جهاد تبیین است و ایشان خود همان مجاهد تبیین در دل سال پر از اضطراب و التهاب و حادثه ۱۳۶۰ بودند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار نمود: سیدمحمد حسینی بهشتی همین طور در ابتدای انقلاب اسلامی در کسوت عضویت شورای انقلاب، اندکی بعد از آن در لباس راهبری خبرگان ملت برای تنظیم و تدوین قانون اساسی نظام و بعد از آن نیز در موقعیت طراحی و تأسیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی و مدیریت آن قرار داشت؛ پس همزمان از این مسجد به دیگر مساجد، از این دانشگاه به دانشگاه دیگر و گاهی به دفتر حزب جمهوری اسلامی و از آنجا به میان رزمندگان جبهه حق می شتافت تا تبیین کند که حکومت ولایت فقیه چیست و چرا تنها نسخه قابل اجرای عصر، برای این سرزمین ستم دیده تازه انقلاب کرده است؛ ایشان نیز مجاهد تبیین بود و هر دو مرد بزرگ، چه آن شهید مظلوم و عزیز و چه این رهبر آزادهی حکیم، در صف حواریون مسیح عصر و حسین زمان، جزو پیشروان نهضت جهاد تبیین به حساب می آیند.

نادعلی با اشاره به نقل قولی از مقام معظم رهبری اظهار داشت: به قول رهبر انقلاب، تبیین اساس کار ماست؛ ما با ذهنها مواجهیم؛ با دلها مواجهیم و باید دلها قانع بشود؛ اگر دلها قانع نشد، بدنها به راه نمیوفتد؛ جسم ها بکار نمیوفتد و این فرق بین تفکر اسلامی و تفکرات غیراسلامی است؛ آنها به تبیین اعتقادی ندارند.

ایشان سپس اشاره کرد: امروز هم اگر در داخل کشور کسانی به خاطر خوش کردن دل استکبار و راضی کردن دشمنان اسلام و این ملت و کشور چیزی بگویند و بنویسند که در آن تحریف اسلام و تاریخ انقلاب و چهره های آن باشد، می بینید که در دنیا از جانب دستگاه های تبلیغاتی استکبار مورد تشویق قرار گرفته و او را تشویق می کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تبیین اظهار داشت: تبیین دراین میان بسیار مهم است؛ چونکه انسانها تابع بینش و دید خود هستند؛ اگر کسی بتواند حقایق را در چشم مردم تحریف کند، یعنی در حقیقت عمل و بازو و اراده مردم را به سمت گمراهی کشانده و این همان چیزی است که دشمن می خواهد؛ پس با تبیین لازم، منطقی و عالمانه و دور از زیاده روی های مختلف و با زبان صحیح و علمی است که موضوعی در امتداد اهداف جبهه حق تبدیل به گفتمان غالب جامعه و دارای قدرت جریان سازی می شود.

وی اشاره کرد: تبیین درست، زنجیره تواصی به حق و صبر را در بین مؤمنین و آحاد مردم حفظ می نماید و موجب امیدواری و ایستادن ایشان پای اهداف والای انقلاب می شود؛ جهاد و مجاهدت از جنس تبیین در مرام انقلاب و نگاه پیشوای آن، باید همراستای با نقشه کلان حرکت انقلاب باشد؛ با توکل بر خدا و تکیه بر سنت های الهی صورت پذیرد؛ با تقویت ایمان و معنویت در خود و رعایت اخلاق دنبال شود؛ همیشه با رعایت اولویت ها و به اصطلاح اصلی فرعی کردن ها همراه باشد؛ ضمن آن رعایت قانون مدنظر باشد؛ توأم بودن تبیین با عمل مورد توجه باشد؛ تبیین به هنگام با استقامت و بصیرت و درعین حال ضمن مداومت در تکرار صورت پذیرد؛ رویکرد تبیین، هم عملگرایانه و هم سفارش مدارانه باشد؛ با شجاعت، بدون مصلحت اندیشی، به دور از هیاهو و جنجال، به دور از فتنه انگیزی و تعارف، با پرهیز از سیاه نمایی، نوآورانه، هنرمندانه و توأم با بهره بردن از عاطفه و نیز با توجه ویژه به فضای مجازی دنبال شود.

نادعلی در ادامه نطق خود که متن آنرا در اختیار رسانه ها قرار داد، اشاره کرد: رهبری، ما را خطاب قرار داده اند؛ ما مسئولان با مردم باید حرف بزنیم و مسائل را به مردم بگوییم؛ یکی از چالشها هم این است که کسی تصور کند که مردم تحمل نمی کنند؛ نه، مردم مشکلات را تحمل کرده اند؛ اگر حقیقتاً برای مردم بدرستی تبیین بشود و با صداقت لازم حقایق امور برای مردم بیان بشود، مردم ما مردم وفاداری هستند، می ایستند و مقاومت می کنند و در جایی دیگر تاکید میفرمایند. اینی که شما بروید فرض کنید حالا فلان کارخانه را در فلان نقطه کشور، یک نواری را بطورمثال قیچی کنید، این کافی نیست؛ اگر چنانچه واقعاً یک کار خوب و کارستانی انجام گرفته، به عنوان این کارخانه، بروید در دل کار، مردم ببینند و این را منعکس بکنند. بروید با کارگر تماس بگیرید؛ بروید پای کوره؛ بروید محصول را تماشا کنید و بروید جاهای انبارها را ببینید. بروید با کارگرها، مجموعه کارگرها حرف بزنید؛ حرف زدن با مردم و مشکلات و راهکار ها و در بین گذشتن با مردم شریف و عزیز می تواند خیلی از مشکلات را حل کند؛ مسائلتان را با مردم مطرح کنید. یک وقت مشکلی وجود دارد، چاره ای هم وجود دارد؛ البته اهتمام کنید حرف زدن شما سبب یأس مردم نشود که بعضی بی توجهی می کنند به این نکته و حرف نامناسب و خلاف واقع می زنند که سبب ناامیدی مردم می شود؛ نه، هر مشکلی چاره ای هم دارد. با مردم درمیان بگذارید؛ با مردم حرف بزنید؛ از مردم کمک بخواهید.

نادعلی اظهار داشت: در روز های چهارشنبه در قالب طرح چهارشنبه های فرهنگی، در بین مردم و نخبگان فرهنگی مناطق حضور پیدا کرده و برای مشکلات، به دنبال راهکار هستیم و اهتمام می نماییم اولویت های فرهنگی در مناطق را شناسایی نماییم. ما اعضای شورای شهر مسئول اجرائی نیستیم اما برای همه ما در امتداد جهاد تبیین وظایفی تعیین شده است و آنچه که مسلم است، این است که باید با مردم گفت و گو نماییم و موانع را با آنها به اشتراک بگذاریم، برای اینکه انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی برآمده از مردم است. ما به تنهایی نمی‎توانیم کاری را پیش ببریم چونکه باید از ظرفیت مردمی استفاده نمائیم.

وی افزود: مردم زینت المجالس نیستند و باید به آنها گزارش داده شود؛ گاهی اگر مسئولان در کشور زحمت می کشند باید برای شهورندان احترام قائل شویم و آنها را در تبین خود شریک قرار دهیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خاتمه اظهار داشت: ششم تیرماه مناسب بزرگداشت جهاد تبیین است. چونکه مقام معظم رهبری بارها بر جهاد تبیین تاکید نمودند و باید این جهاد بصورت جدی دنبال شود.

منبع:

1401/04/05
12:05:18
5.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ