فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران خبر داد

بیشترین فوت شدگان کرونا در تهران، در منطقه ۴

بیشترین فوت شدگان کرونا در تهران، در منطقه ۴

پرسی بلاگ: فرمانده  عملیات مقابله با کرونا با تاکید بر این که شرایط فعلی این بیماری، به مفهوم اختتام کرونا نیست، بر لزوم ادامه مقابله با این بیماری و برنامه ریزی و طراحی لازم دراین زمینه تاکید نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا؛ علیرضا زالی در شصت وسومین جلسه علنی شورای شهر تهران که به مناسبت هفته سلامت حضور یافت، با اشاره به این که نباید شرایط فعلی را اختتام کرونا ویروس دانست اضافه کرد: این اشتباهی راهبردی است که بگوییم کرونا به انتها رسیده و برهمین اساس باید برای ادامه مقابله با این بیماری برنامه ریزی و طراحی های لازم را داشته باشیم.
وی ادامه داد: اصولا بحران در تهران خصوصاً بحران های از جنس نرم افرازی، با چالش هایی هم راه است و یکی از چالش هایی که ما در بیماری کووید ۱۹ با آن روبه رو بودیم تمرکز جمعیتی در تهران بود؛ به گونه ای که در بعضی از مناطق ما با تمرکز جمعیتی بالای رو به رو بودیم.
وی افزود: بعنوان نمونه منطقه ۴ تهران نزدیک به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در روزهای کرونا همیشه نقطه داغ ما محسوب می شد، بطوریکه در بخش بستری و چه در زمینه مرگ و میر بیشترین آمار این منطقه را به خود اختصاص می داد.
وی با اعلان اینکه متاسفانه زیرساخت های حوزه درمانی در تهران در سالهای اخیر متناسب با جمعیت توسعه و رشد پیدا نکرده، اضافه کرد: بی شک در این بخش با محرومیت هایی روبه رو هستیم، به گونه ای که سرانه تخت های دولتی در تهران بسیار پایین تر از سایر استانها است. از شروع بیماری کووید ۱۹، ۱۱۸ بیمارستان در تهران درگیر این بیماری شدند، ۶۷ درصد از خدمات در رابطه با بیماری کووید ۱۹ در بیمارستانهای دانشگاهی و مابقی در بیمارستانهای تامین اجتماعی، ارتش و... ارائه شده است که این مسئله می تواند بعنوان یک رکورد ملی و حتی بین المللی محسوب شود.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در روزهای کرونا و در کمتر از ۲۴ ساعت و در محل نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از شروع کرونا به بیمارستان با عنوان این بیماری مراجعه کردند که در این بخش دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خدمات لازم را دریافت نمودند.
وی با اعلان اینکه پیک پنجم که از سخت ترین امواج کرونا بود، افزود: بی شک باید دید در روزهای کرونا هیچ یک از مراجعه کنندگان با مشکل مواجه نشدند و تمام افراد خدمات مناسبی دریافت نمودند. تا روز گذشته ۲۶ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دز اول و حدود ۹ میلیون دز دوم و حدود ۵ میلیون نفر دز سوم را دریافت نمودند.
منبع:

1401/02/20
12:18:58
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ