توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛

کتاب بهار که آمد و برف ها که آب شدند رونمایی می شود

کتاب بهار که آمد و برف ها که آب شدند رونمایی می شود

پرسی بلاگ: کتاب بهار که آمد و برف ها که آب شدند... نوشته سید محمدرضا دربندی امروز توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی رونمایی می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، آئین رونمایی از کتاب «بهار که آمد و برف ها که آب شدند…» نوشته سید محمدرضا دربندی امروز یکشنبه توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی در محل کتاب زیتون انجام می شود.
نویسنده این کتاب محسن اسماعیلی، حقوق دان، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران؛ سیدمجتبی حسینی، پژوهشگر و مفسر قرآن و علی جعفری، فرزند علامه محمدتقی جعفری همچون افراد حاضر در این رونمایی هستند و درباره این اثر به بحث و گفت و گو می پردازند.
کتاب «بهار که آمد و برف ها آب شدند..»، قسمتی از تأملات سیدمحمدرضا دربندی، نویسنده و فعال فرهنگی را در باب معنای زندگی بازتاب می دهد و نویسنده در این اثر حاصل سال ها راندمان خود از محضر استاد فرزانه، علامه محمدتقی جعفری را با مخاطبان به اشتراک گذاشته است.
دربندی در فصل نخست این کتاب با عنوان «مرده بُدم، زنده شدم» داستان پریشان خاطری خودرا در اوایل نوجوانی و آشنایی با استاد علامه جعفری و راهنمایی ایشان در پیداکردن مسیر درست و معنادهی به زندگی اش را بیان می کند و در فصل دوم با عنوان «رواق تنهایی» به ارائه حاصل مطالعاتش در زمینه هدف و فلسفه زندگی و تدوین تجربه این راه یابی و استفاده از رهنمودهای استاد دراین زمینه می پردازد.
فصل سوم این کتاب نیز با عنوان «اسوه»، با بیان خاطراتی از استاد به تبیین خاصیت های یکی از افراد موفق و راه یافته پرداخته است تا الگوی مؤثری جهت استفاده نسل سوم و چهارم بعد از انقلاب اسلامی ایران باشد.


منبع:

1400/11/17
13:34:03
5.0 / 5
300
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ