مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عنوان كرد

کوشش برای پرداخت به موقع عیدی بازنشستگان

کوشش برای پرداخت به موقع عیدی بازنشستگان

به گزارش پرسی بلاگ، زنجان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: تلاش می نماییم که عیدی بازنشستگان در موعد مقرر پرداخت گردد، هر چند مبلغ آن هنوز اعلام نشده است.میرهاشم موسوی شامگاه روز گذشته (۶ بهمن ماه) در حاشیه آیین افتتاح اولین خط تولید پارچه کیسه هوا (ایربگ) کشور در کارخانه نخ تایر صبای زنجان، در جمع خبرنگاران در مورد بیمه زنان سرپرست خانوار، اظهار نمود: بر مبنای تفاهمنامه سازمان تأمین اجتماعی با دولت، بخشی از سهم بیمه شده را دولت باید پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه تفاهمنامه ای در این رابطه به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده ایم، اضافه کرد: بمحض امضا شدن این تفاهمنامه، اگر کسی پشت نوبت باشد زیر پوشش بیمه زنان سرپرست خانوار قرار می گیرد.

این مسئول در ارتباط با افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال آینده، افزود: اساسا یک ضریب افزایشی وجود خواهد داشت اما منتظر هستیم تا شورای روابط کار شکل گرفته و ضریب سالانه که اتفاق افتاد، میزان افزایش حقوق بازنشستگان هم اعلام می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به حق بیمه کارگری، خاطرنشان کرد: کارگران مشاغل مختلف که زیر پوشش بیمه الزامی هستند و بر مبنای قانون، مشمول کسر حق بیمه سهم کارگر می شوند، در صورت افزایش حقوق کارگران در سال آینده و متعاقب آن افزایش سهم حق بیمه، کسورات شان هم متناسب با افزایش حقوق اعمال خواهد شد.

موسوی ضمن اشاره به عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی تصریح کرد: تلاش می نماییم که عیدی بازنشستگان در موعد مقرر پرداخت گردد، هر چند مبلغ آن هنوز اعلام نشده و دولت باید مصوب کند که پس از طی همه این مراحل، آنرا اعلام می نماییم.

منبع:

1400/11/07
23:18:36
5.0 / 5
487
تگهای خبر: اجتماعی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ