برنامه تأمین اجتماعی برای استقرار نظام ارجاع

برنامه تأمین اجتماعی برای استقرار نظام ارجاع

به گزارش پرسی بلاگ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از طراحی برنامه عملیاتی برای استقرار نظام ارجاع اطلاع داد و اظهار داشت: این برنامه با مشارکت تمامی واحدهای سازمانی و هماهنگی با سایر نهادها طراحی می شود و بهترین و موثرترین روش ها را برای موفقیت و استقرار این برنامه به کار خواهیم گرفت.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در جلسه ویدئو کنفرانسی با مدیران درمان تأمین اجتماعی استان ها که با رویکرد تحولی و تمرکز راهبردی بر مبحث «اجرای سطح بندی خدمات و بررسی راهکارهای نظام ارجاع در درمان مستقیم» برگزار شد، اظهار نمود: توسعه و ارتقاء خدمات درمانی از مسائل مهم مورد توجه در سازمان تأمین اجتماعی است و درمان یکی از تعهدات مهم و اصلی است که بیمه شدگان، بازنشستگان و خانواده آنها از این خدمات استفاده می نمایند.
وی ادامه داد: از همه همکاران و کادر درمان که بخصوص در درمان کرونا تلاش زیادی برای کاهش مشکلات مردم داشتند، تشکر می کنم و امیدواریم با رعایت محدودیت ها سویه جدید کرونا سبب صدمه در کشور ما نشود و با موفقیت از این مرحله عبور نماییم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی طراحی برنامه تحول راهبردی و برنامه عملیاتی در حوزه درمان این سازمان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: درباره مسائل مختلف حوزه درمان مباحث زیادی را بررسی نموده ایم و برای رسیدن به همبستگی و اتخاذ تصمیم برای انتخاب مسائل اصلی برنامه های راهبردی را که از اقدامات اصلی و مدیریتی خواهد بود را با جدیت پیگیری می نماییم.
موسوی اجرای برنامه های عملیاتی با نگاه تحولی را نیازمند توجه به چشم انداز و برنامه تحول راهبردی دانست و اظهار داشت: پیش از شروع برنامه عملیاتی، تمام جوانب کار را ارزیابی می نماییم و بعد از مشورت و دریافت نظرات کارشناسی و هماهنگی کلان با سایر مراجع وارد عمل می شویم و کارها را پیش می بریم.
وی ادامه داد: همه ما از شرایط نظام درمان کشور و جایگاه سازمان تأمین اجتماعی در این ساختار آگاهی داریم و با عنایت به شرایط موجود، برای تحقق اهداف و برنامه ها و رسیدن به چشم انداز مطلوب تلاش می نماییم.
موسوی افزود: نظام ارجاع می تواند بخشی از مشکلات درمان کشور را حل کند و افزایش کیفیت همراه با اثربخشی خدمات و هزینه ها را به دنبال داشته باشد. می دانیم که شرایط فعلی با وضع مطلوب فاصله دارد و برای رفع مشکلات نباید تردید نماییم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به تجربیات موفق در ارتباط با اجرای برنامه نسخه الکترونیک و پیشتازی سازمان تأمین اجتماعی در این برنامه، اظهار داشت: در نسخه الکترونیک تجربه ما نشان داد که با وجود سختی هایی که در این راه وجود داشت، نتیجه نهایی به نفع کشور و نظام بهداشت و درمان است.
موسوی هماهنگی و همکاری بین بخشی را از دیگر مسائل حائز اهمیت برای پیشبرد نظام ارجاع دانست و اظهار داشت: ما برای پیشبرد این طرح با وزارت بهداشت و سایر نهادها همکاری خواهیم کرد. ما می توانیم این طرح را از منظر سازمان تأمین اجتماعی شروع نماییم و وارد این مسیر شویم تا آثار و برکات آن برای کشور و نظام سلامت باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ضمن اشاره به این که تأمین اجتماعی بزرگترین خریدار خدمات درمانی است، اضافه کرد: بعد از نهایی شدن برنامه عملیاتی با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت ها برای پیشبرد و تحقق برنامه اقدام می نماییم. سایر اجزای نظام سلامت و وزارت بهداشت هم آماده همکاری هستند و مانعی در این عرصه وجود ندارد اما بطور قطع در اجرا با مسائلی مواجه خواهیم شد که باید از موانع عبور نماییم.
منبع:

1400/10/04
12:34:14
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: آثار , اجتماعی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ