وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

80درصد نیاز کاغذ کشور تا یکسال ونیم آینده از داخل تامین می شود

80درصد نیاز کاغذ کشور تا یکسال ونیم آینده از داخل تامین می شود

به گزارش پرسی بلاگ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز سالانه کشور به کاغذ چاپ و تحریر را 300 هزار تن ذکر کرد و اظهار داشت: تا یکسال و نیم آینده 80 درصد این نیازها را از داخل تامین خواهیم کرد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی بامداد پنجشنبه در حاشیه بازدید از صنایع کاغذسازی مازندران با اعلان اینکه رویکرد دولت حرکت به سمت خودکفایی است، اضافه کرد: سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن کاغذ برای چاپ ونشر و روزنامه نیاز است.
وی اضافه کرد: هم اکنون و ماه های اخیر با مشکلاتی روبرو شدیم و دولت مجبور شد کارهایی برای حل مسائل فرهنگ انجام دهد و در سال آینده دنبال آن هستیم که مجموعه های داخلی را حمایت نماییم برای اینکه آنها می توانند نیازهای داخلی را تامین کنند.
اسماعیلی تصریح کرد: صنایع کاغذسازی مازندران دارای توانمندی های زیادی است و امیدواریم با همت مجموعه و بخش های مختلف دولت همچون آموزش و پرورش، صمت وفرهنگ و ارشاد بتوانیم نیازهای خودرا از کارخانه های داخلی نظیر مازندران تامین نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای چاپ روزنامه ۳۰ هزار تن و برای چاپ و نشر حدود ۲۷۰ هزار تن کاغذ نیاز داریم و آموزش و پرورش نیز به ۴۰ هزار تن کاغذ نیازمند است و باید جدولی تهیه نماییم و ببینیم چه میزان از کاغذ را می توان در داخل تامین کرد.
وی اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های موجود در استانهای کشور می توان تا ۸۰ درصد نیاز کشور به کاغذ چاپ وتحریر را در داخل تولید و تامین کرد و امیدواریم تا یکسال و نیم آینده این کار صورت گیرد.


منبع:

1400/09/25
12:06:13
5.0 / 5
245
تگهای خبر: آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ