توسط انتشارات امیركبیر؛

ترجمه پیرمرد و دریا به چاپ شانزدهم رسید

ترجمه پیرمرد و دریا به چاپ شانزدهم رسید

پرسی بلاگ: شانزدهمین چاپ ترجمه نازی عظیما از رمان پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی توسط انتشارات امیرکبیر منتشر گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، رمان «پیرمرد و دریا» نوشته ارنست همینگوی با ترجمه نازی عظیما بتازگی توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ شانزدهم رسیده است.
«پیرمرد و دریا» اثر ارنست همینگوی یکی از مشهورترین آثار ادبیات داستانی در سطح جهان و یکی بهترین آثار همینگوی است. همینگوی تا قبل از انتشار این داستان، یک دهه بود که اثر قابل توجهی منتشر نکرده بود بدین جهت خیلی از منتقدان بر این باور بودند که خلاقیت وی در نویسندگی به آخر عمر خود نزدیک شده است اما همینگوی در سال ۱۹۵۲ این داستان را در مجله لایف منتشر نمود و موفقیت آن به حدی بود که در دو روز بیش از پنج میلیون نسخه از مجله بفروش رسید و بدین سان زندگی حرفه ای همینگوی از پایانی ناامیدکننده نجات پیدا کرد. در سال ۱۹۵۸ با اقتباس از این رمان فیلمی نیز به همین نام به کارگردانی جان استرجس و با بازی اسپنسر تریسی و دان دایموند ساخته شد.
«پیرمرد و دریا» داستان پیرمرد ماهیگیری است که هشتاد و چهار روز هیچ صیدی از دریا نگرفته اما یک روز ماهی بزرگی را صید می کند و می خواهد تا آنرا به ساحل برساند. ماجراهای بعدی، داستان نبرد و تلاشی است که پیرمرد با ماهی صیدشده، با دریا و با کوسه های مهاجم دارد. اما این همه حرف نیست. آنچه مهم و هنرمندانه است تمامی جزئیاتی است که نویسنده با بیان آنها کلمه به کلمه، سطر به سطر و صفحه و به صفحه دست خواننده را می گیرد و پابه پا پیش می برد تا سرانجام از ماهیگیری ساده، انسانی والا و توانا می سازد. جدال دیرپای انسان و طبیعت این دفعه در هیئتی شکوهمند در این داستان ترسیم شده است. جدالی که پیروز محتوم آن انسان است؛ موجودی برخاسته از طبیعت و فراتر از طبیعت.
شانزدهمین چاپ این ترجمه مدتی پیش در ۱۳۲ صفحه و بهای ۳۰ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.


منبع:

1400/09/10
23:00:39
5.0 / 5
627
تگهای خبر: آثار , انسانی , ترجمه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ