به منظور توسعه گردشگری گلستان صورت می گیرد:

آژانس های مسافرتی عراق در فم تور گلستان گردی

آژانس های مسافرتی عراق در فم تور گلستان گردی

به گزارش پرسی بلاگ گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ضمن اشاره به لزوم توسعه گردشگری در استان، اظهار داشت: فم تور گردشگری آژانش های مسافرتی کشور عراق در استان گلستان برگزار می گردد.


احمد تجری امروز در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که استان گلستان نگین گردشگری شمال کشور بوده و سرشار از ظرفیت های بی شمار گردشگری می باشد، اظهار نمود: برای تحقق توسعه گردشگری در کنار موضوع هایی از قبیل رونق زیرساخت ها باید نسبت به شناساندن ظرفیت های استان گلستان به مردم ایران عزیز و حداقل کشورهای همسایه اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینکه بدین منظور فم تور آژانس های مسافرتی کشور عراق و روسای انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی سراسر کشور به میزبانی استان گلستان برگزار می شود، اضافه کرد: این تور با هدف شناسایی ظرفیت های گردشگری استان گلستان به مدیران آژانس های مسافرتی و شرکتهای فعالی در حوزه گردشگری صورت می گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از حضور 10 نفر از مدیران دفاتر آژانس های مسافرتی و گردشگری کشور عراق که در زمره شرکتهای فعال این حوزه هستند در این تور شناسایی اطلاع داد و اظهار داشت: به همراه این عزیزان 30 نفر از روسای انجمن های حرفه ای و صنفی دفاتر خدمات مسافرتی کشور به منظور تبادل توریست بین دو منطقه و معرفی ظرفیت و پتانسیل گردشگری نگارستان ایران، به استان گلستان سفر می کنند.
تجری با تکیه بر این که یکی از برنامه های اصلی این فم تور بازدید از جشنواره پاییز هزار رنگ در جنگل النگدره گرگان است، خاطرنشان کرد: این تور در فصل پاییز و از 9 الی 12 آذرماه برگزار می شود.
وی با تکیه بر این که در این فم تور تلاش ما بر این خواهد بود تا توانمندی های استان در حوزه جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی، صنایع دستی، خوراک، گردشگری کشاورزی و سایر قابلیت ها به دفاتر خدمات مسافرتی داخلی و خارجی معرفی شود، افزود: رگزاری نشست های تخصصی روسای انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی سراسر کشور به همراه مدیران دفاتر خدمات مسافرتی کشور عراق با تأسیسات گردشگری استان گلستان برای تبادل اطلاعات و افزایش تعاملات و همکاریهای در میان، بازدید از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و آشنایی باقابلیت های استان در این عرصه ها از اهم برنامه های اجرایی در زمان برگزاری این فم تور در استان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه عراق یکی از کشورهای هدف استان گلستان در گردشگری خارجی است، افزود: استان گلستان با عنایت به برخورداری از جاذبه هایی در حوزه تنوع اقوام، گوناگونی اقلیم و پتانسیل های حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی، ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری خارجی دارد.
منبع:

1400/09/09
11:43:58
5.0 / 5
560
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ