تازه ترین آمار جهانی کرونا آمریکا با بیش از 49 میلیون مبتلا همچنان در صدر کشورها

تازه ترین آمار جهانی کرونا آمریکا با بیش از 49 میلیون مبتلا همچنان در صدر کشورها

پرسی بلاگ: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 261 میلیون و 763 هزار و 799 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 217 هزار و 311 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 236 میلیون و 425 هزار و 61 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا همین طور با بیش از ۴۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۴ هزار و هند با بیش از ۴۶۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۹، ۰۹۹، ۵۹۰ ۷۹۹، ۴۱۴ ۲ هند ۳۴، ۵۸۰، ۸۳۲ ۴۶۸، ۷۹۰ ۳ برزیل ۲۲، ۰۸۰، ۹۰۶ ۶۱۴، ۳۱۴ ۴ انگلیس ۱۰، ۱۴۶، ۹۱۵ ۱۴۴، ۷۷۵ ۵ روسیه ۹، ۵۷۰، ۳۷۳ ۲۷۲، ۷۵۵ ۶ ترکیه ۸، ۷۴۶، ۰۵۵ ۷۶، ۴۴۶ ۷ فرانسه ۷، ۶۲۰، ۰۴۸ ۱۱۸، ۸۹۴ ۸ ایران ۶، ۱۰۸، ۸۸۲ ۱۲۹، ۶۲۹ ۹ آلمان ۵، ۷۸۲، ۹۶۱ ۱۰۱، ۴۱۱ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۲۶، ۴۴۸ ۱۱۶، ۵۲۹ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۷۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۹۱۵ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۰۸ هزار و ۸۸۲ مبتلاشدن و ۱۲۹ هزار و ۶۲۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/09/08
10:48:43
5.0 / 5
551
تگهای خبر: اطلاع رسانی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ